Noví sprievodcovia na cesty

Máme pre vás skvelú správu. Práve vychádza deväť nových sprievodcov na cesty za teplom, poznaním a relaxáciou.

Sprievodcovia na cesty z edície Berlitz

bbg-ath.jpg (22 KB)   bbg-nap.jpg (22 KB)   bbg-osl.jpg (18 KB)

Atény lákajú milovníkov histórie už po dlhé roky. Staroveká Akropola sa vypína nad mestom ako pamiatka na dobu, kedy mestu vládol Perikles a pôsobili tu slávni stavitelia, umelci a filozofi ako Feidias, Aischylos, Sofokles alebo Sokrates. Sprievodca predstavuje najvýznamnejšie grécke aj rímske pamiatky a múzeá. V knihe nájdete aj tipy na výlety na Peloponéz. Korintský prieplav vás prekvapí svojou krehkosťou, pri prehliadke Epidauru zažijete atmosféru antického divadla a v Mykénach sa ponoríte ešte hlbšie do histórie.

Neapol má medzi mestami špeciálne postavenie. Pokiaľ máte pocit, že farby okolo vás trochu blednú, mali by ste sa vybrať práve sem. V meste nájdete množstvo pamiatok, ale hlavnou devízou Neapola sú jeho obyvatelia. Žije sa tu naplno, s temperamentom, ktorý je Talianom vlastný, ale aj tak vás možno Neapolčania prekvapia svojou razantnosťou. Na svoje si prídu milovníci nakupovania a kulinárskych špecialít. Miestne jedlo, zvlášť pizza, je neprekonateľné. V okolí môžete preskúmať zaujímavosti ako sú vrchol Vezuvu, Pompeje a Herculaneum alebo niektorý z ostrovov.

Úplne iné je Oslo. Pôsobí dojmom pokojného malomesta zasadeného v prírode. Okrem historických budov sú hlavnými magnetmi pre turistov múzeá. Môžete tu okrem iného vidieť pôvodné vikingské lode, polárnu loď Fram alebo legendárnu plť Kon-Tiki. Ak sa do Osla vyberiete s deťmi, môžete výlet poňať aj ako motivačný jazykový kurz. Takmer všetci Nóri hovoria plynule po anglicky. Častým cieľom výletov z Osla je skokanský mostík v Holmenkollene, drevený kostol v Heddale alebo pešie túry v Telemarku či Hadelande.

Sprievodcovia z edície Michelin

bwg-bar.jpg (25 KB) bwg-lon.jpg (18 KB) bwg-nyo.jpg (22 KB) bwg-par.jpg (18 KB) bwg-mde.jpg (18 KB) bwg-mlr.jpg (19 KB)   

Noví sprievodcovia z edície Michelin vás zavedú do štyroch svetových metropol a na dva ostrovy. Ak vaše plány na predĺžený víkend alebo letnú dovolenku ešte nemajú jasné kontúry, skúste sa inšpirovať u nás. Ponúkame stovky tipov na zaujímavé miesta. Poradíme vám, ako spoznať to najzaujímavejšie a užiť si každý deň naplno. Vo všetkých publikáciách nájdete podrobnú rozkladaciu mapu a základný slovníček.