O firme

Lingea s.r.o. sa venuje vývoju jazykových aplikácií a tvorbe vlastných jazykových titulov od r. 1997, a to ako softvérová firma, vydavateľ kníh a prekladateľská agentúra. Pôsobíme na Slovensku, v Čechách, Poľsku, Maďarsku a Rumunsku, ponúkame spolu okolo 400 knižných titulov. Sme tiež popredným dodávateľom jazykových technológií a partnerom významných svetových vydavateľov, akými sú HarperCollins Publishers, Pearson Education, Oxford University Press, Robert a ďalší. Naše aplikácie používajú zákazníci v Európe, USA, Brazílii, Mexiku, Číne a Kórei.

Jazyky nás skutočne bavia a radi sa púšťame aj do projektov, ktoré u nás nemajú obdobu. Preto sa nezameriavame len na angličtinu a iné svetové jazyky, ale vydávame príručky venované i menej zvyčajným jazykom Európy, Ázie, Afriky a Latinskej Ameriky. Medzi nimi vyniká pestrá kolekcia konverzácií pre viac než 50 jazykov. Lingea pracuje moderným spôsobom a ovláda najnovšie technológie, takže aj slovníky vznikajú tak trochu inak. Ich základom sú naše vlastné databázy, ktoré neustále rozširujeme a aktualizujeme, preto je každé nové vydanie titulu skutočne novou verziou.

Elektronické slovníky

Lingea Lexicon 5 je nepochybne najobľúbenejší a najrozšírenejší rad elektronických slovníkov súčasnosti. Zahŕňa praktické a veľké slovníky pre angličtinu, nemčinu, ruštinu, francúzštinu a španielčinu, ďalej ekonomické, technické, právnické a iné špeciálne slovníky. Vlajkovou loďou sú produkty s prívlastkom Platinum, naše najväčšie a najpodrobnejšie slovníky. Všetky tituly radu Lexicon 5 možno používať na platformách Windows, Linux a Mac OS X.
Rad HandyLex 2 je určený pre mobilné telefóny a tablety so systémom Android, iOS (iPhone/iPad), Windows Phone či Symbian. Naša ponuka obsahuje desiatky titulov a neustále sa rozrastá.

Knižné tituly

Vydávame celý rad knižných slovníkov od vreckových až po vôbec najväčšie na trhu. Veľmi obľúbené sú „hovorníky“, šikovné slovníky a slovníky slangu. Jedinečný je rad konverzácií, ktorý svojou aktuálnosťou, rozsahom, atraktívnym vzhľadom aj množstvom užitočných príloh prevyšuje iné tituly na trhu. Neustále sa rozrastá i séria prehľadných gramatík.

Jazykové nástroje

Ak ste v posledných 20 rokoch pracovali s niektorým z produktov firiem Microsoft, Adobe, Corel či s inými editormi a DTP systémami, tak ste používali aj korektor pravopisu, automatické rozdeľovanie slov či slovník synoným od firmy Lingea. Za skutočnosť, že na niektorých portáloch nachádzate relevantné informácie, vďačíte okrem iného lemmatizátoru od firmy Lingea. Naša ponuka sa neobmedzuje len na slovenčinu a češtinu, rovnaké nástroje dodávame zahraničným zákazníkom už pre 20 jazykov.

Prekladateľské služby

Nadštandardný rozsah portfólia nám umožňuje ponúkať profesionálne služby v oblasti prekladov, korektúr a tlmočenia. Na dosiahnutie maximálnej kvality a rýchlosti prekladu využívame vlastné neustále aktualizované elektronické slovníky, jazykové a prekladové nástroje i rozsiahle korpusy. Naši súdni prekladatelia vypracujú preklad požadovaného textu opatrený okrúhlou pečiatkou. Vaše cudzojazyčné podklady preložíme priamo aj do iného cudzieho jazyka.