Akí sú? Francúzi

Akí sú? Francúzi

Zábavný sprievodca francúzskou povahou, novinka. Nechajte sa inšpirovať a spoznajte ich zvyky, tradície a životný štýl. Dozviete sa, čím Francúzi žijú, ako sa zabávajú alebo prečo sú stále takí šik. Lepšie pochopíte ich národnú identitu, rodinné vzťahy a pracovné zvyklosti a ľahšie s nimi nadviažete kontakt. V knihe sa však dočítate oveľa viac.

ISBN: 978-80-8145-234-5
väzba: V4 - mäkká šitá
formát: 111 x 178 mm
stránky: 96
EAN: 9788081452345
edícia: 1., 2020
Obsah
  • Zábavný sprievodca francúzskou povahou.
  • Národná identita, povaha, postoje a hodnoty, posadlosti, zvyky a tradície, jedlo a nápoje, kultúra, biznis, zločin, šport, jazyk a ďalšie.
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Francúzi vnímajú sami seba ako jediný naozaj civilizovaný národ sveta, považujú sa za odborníkov na všetko dôležité. Vidia slávu v tom, čo iní považujú za porážku. Pre národnú ani inú kolektívnu sebaľútosť naozaj nemajú pochopenie. Naopak, ich vojnový pokrik znie „dopredu!“– k barikádam, k budúcim voľbám, k ďalšiemu vynálezu a vyjednávaniu. Veria, že všetko nakoniec dobre dopadne – jednoducho preto, že všetko francúzske je najlepšie na svete. Francúzi vnímajú každodenný život ako umenie, a umenie zároveň dotvára ich každodenný život
Po fyzickej stránke sú Francúzi jedným z najpríťažlivejších národov sveta. Vedia, ako sa atraktívne obliecť, pohybovať, ako stáť, usmievať a zamračiť sa, a dokonca aj ako atraktívne našpuliť pery. Ruky, tvár a telo používajú na komunikáciu oveľa viac ako národy anglosaské a vo vzťahu k telu sú uvoľnenejší. To im spolu s neochvejnou vierou v seba sama dáva značnú mieru sex-appealu. Jean Gabin nebol taký krasavec ako Cary Grant, ale v tom, ako si posunul klobúk na bok, bolo viac sex-appealu, ako mal Grant v celom tele.
Francúzom vo všeobecnosti záleží viac na tom, aby všetko robili ohromne štýlovo, ako na tom, čo robia. Je to ľud zmyselní, páči sa v situáciách, keď si iní trepu rukami; hrdo vyhlasuje, že k milovaniu pristupuje rovnako ako k jedlu; píše hudbu, ktorá má zvuk slnka vychádzajúceho z mora. Vo Francúzsku však dodržiavajú aj pravidlá etikety – sú veci, ktoré sa na verejnosti jednoducho nerobia. Muži si na ulici nečešú vlasy a ženy sa na ulici nelíčia. Nech je hocijaká horúčava, oblečenie sa na prechádzke neskladá.
V našom sprievodcovi sa dozviete o každodennom živote a správaní Francúzov oveľa viac. Pochopíte lepšie ich identitu, zvyky a tradície, a ľahšie s nimi nadviažete kontakt. Dozviete sa viac o podstate francúzskeho šarmu, štýlu a elegancie.