Sme online +421 252 920 579
Akí sú? Kanaďania

Akí sú? Kanaďania

book
Tlačená kniha
Na sklade U Vás najskôr 26. 7. question
6,50 €

delivery car

Doprava zdarma
pri nákupe nad 40 €

delivery package

Doručujeme
po celom Slovensku a do zahraničia

delivery arrow

Tovar môžete vrátiť
do 14 dní bez udania dôvodu

Kanaďania sú značne nesúrodá skupina. Čo však všetkých spája, sú vrstvy oblečenia, ktoré chránia pred extrémnym chladom, ďalej popularita typicky kanadského piva a kanadskej žitnej whisky a samozrejme nesmie chýbať javorový sirup. Zásadnú úlohu v krajine javorového listu však hrá hokej. Hokej pre Kanaďanov nie je to najdôležitejšie v živote, hokej je život. Každá dedina v Kanade až po tú najmenšiu osadu má vlastné klzisko. Len čo si však Kanaďania obujú korčule, všetky ich slušnosť a úcta k ostatným ide bokom, najmä voči každému, kto na sebe nemá dres rovnakej farby.

Kanadské zimy môžu byť veľmi skľučujúce. To ovplyvňuje myslenie tunajších ľudí: zvyčajne sú zvyknutí pružne sa prispôsobovať extrémom. Kanaďania čelia nepriazni osudu s úsmevom a ich mentalita im velí „zubiť sa a vydržať“, aj keď im úsmev na tvári drží len mráz. Aj v najhoršej ľadovej búrke niekto prehlási: „Nuž, aspoň že dnes vonku nelietajú muchy."

Kanaďania by chceli byť vnímaní ako svetoví mierotvorci, drsní priekopníci, pracovití robotníci, skúsení milovníci vonkajších aktivít, dobrotiví dobyvatelia svojej divokej krajiny a homogénny kmeň ekológov s patričným know-how. Ich dvojjazyčnosť podľa nich predstavuje, že sú osvietenou polovicou severoamerickej spoločnosti. Kanada má obrovské množstvo jazier a mnoho rodín vlastní malú chatu alebo zrub. Aktivity na jazere sa však neobmedzujú na letné mesiace. Veľa ľudí rybárči v zime, čo má tú výhodu, že nepotrebujú loď.

Občas Kanaďanov potrápi vysoká úroveň byrokracie. Odhaduje sa, že existuje 40 tisíc zákonov, ktorými sa svedomitý občan musí riadiť a ktorých neznalosť neospravedlňuje. Podľa niektorých archaických zákonov sú napríklad deti v Calgary povinné získať pred začiatkom guľovačky povolenie starostu; od cyklistov z Edmontonu sa očakáva, že budú pri zatáčaní dávať signál rukou a zároveň vždy svedomito držať riadidlá oboma rukami; Saskatoon postavil mimo zákon pokusy chytať ryby do ruky a v Ottawe patrí k prečinom jesť počas šabatu zmrzlinu na verejnosti.

V knihe sa zábavnou formou dočítate oveľa viac o každodennom živote a povahe Kanaďanov, aby ste ich lepšie pochopili a ľahšie s nimi nadviazali kontakt. Nechajte sa inšpirovať a spoznajte dušu obyvateľov krajiny javorového listu.

Bibliografické údaje

ISBN978-80-8145-307-6
VäzbaV4 - mäkká šitá
EAN9788081453076
Formát111 x 178 mm
Strán96
Vydanie1., 2022
  • 99 % tovaru skladom
  • 500+ titulov
  • 54 jazykov
  • 27 rokov skúseností