Sme online +421 252 920 579
Gramatika súčasnej nemčiny
Novinka

Gramatika súčasnej nemčiny

book
Tlačená kniha
Na sklade U Vás najskôr 26. 7. question
7,90 €

delivery car

Doprava zdarma
pri nákupe nad 40 €

delivery package

Doručujeme
po celom Slovensku a do zahraničia

delivery arrow

Tovar môžete vrátiť
do 14 dní bez udania dôvodu

Každý, kto sa učí alebo už prakticky používa cudzí jazyk, sa nezaobíde bez poznania gramatiky a jej pravidiel. Prichádzame preto s novou autorskou gramatikou nemeckého jazyka, ktorá obsahuje všetky bežné gramatické javy v prehľadnej grafickej úprave.

Nemčina patrí medzi jazyky, ktoré si spočiatku vyžadujú veľkú trpezlivosť a zvládnutie väčšieho objemu vedomostí, aby ste sa bez problémov dohovorili. Jej gramatický systém je pomerne zložitý, ale zároveň pravidelný. Všeobecné výklady sme preto obmedzili na minimum a doplnili ich prehľadnými tabuľkami. Každý jav je tiež ilustrovaný na množstve príkladov starostlivo vybraných z tlače či spoľahlivých internetových zdrojov tak, aby tieto skutočne odrážali súčasnú podobu nemeckého jazyka. Dôraz sme pritom kládli na tie javy, ktoré sú v bežnom vyjadrovaní dôležité a tie, ktoré sa líšia od slovenčiny. Nájdete tu preto samostatné kapitoly týkajúce sa napr. smerových prísloviek typu hin a her, použitia členov, stavby nemeckej vety či prehľady odlišných predložkových väzieb doplnené o množstvo príkladov. Naopak, menej používané slovesné tvary sa spomínajú iba okrajovo.

Príručka je vytvorená podľa nových pravopisných pravidiel a príklady aj výklady ich plne rešpektujú. Pri tvorbe príručky sme vychádzali z moderných gramatík a zúročili sme aj bohaté skúsenosti z dlhoročného vývoja slovníkov. Veríme, že našu gramatiku ocenia nielen študenti a učitelia, ale aj všetci, ktorí sa s nemčinou stretávajú v praxi, a chcú mať poruke  všetky dôležité informácie.

 

Bibliografické údaje

ISBN978-80-8145-305-2
Väzbamäkká lepená, obal mäkké lamino
EAN9788081453052
Formát115 x 165 mm
Strán176
Vydanie3., 2022
  • 99 % tovaru skladom
  • 500+ titulov
  • 54 jazykov
  • 27 rokov skúseností