Gramatika súčasnej taliančiny

Gramatika súčasnej taliančiny

Nová autorská gramatika súčasnej taliančiny. Príručka obsahuje všetky bežné gramatické javy prehľadne usporiadané a bez nadmernej lingvistickej terminológie, ktorá by mohla záujemcov o taliančinu odradiť. Naším cieľom bolo jednotlivé gramatické javy priblížiť prostredníctvom jednoduchých poučiek či pravidiel.

ISBN: 978-80-8145-004-4
väzba: lepená, mäkký obal, matné lamino
formát: 115 x 165 mm
stránky: 160
EAN: 9788081450044
edícia: 1., 2012
ebook kód: ESGITSK1
Obsah
  • opis aktuálnych gramatických javov
  • jasné a stručné výklady
  • množstvo praktických príkladov
  • poznámky, výnimky, zaujímavosti
  • krížové odkazy
  • podrobný register
  • Ukážkové strany sú z knihy. Podoba a rozsah e-booku sa môže od knižnej verzie líšiť.
Vlastnosti
  • prehľadná sadzba
  • dvojfarebná tlač
Galéria
Podrobné informácie

Úplne nová autorská gramatika súčasnej taliančiny. Príručka obsahuje všetky bežné gramatické javy prehľadne usporiadané a bez nadmernej lingvistickej terminológie, ktorá by mohla záujemcov o taliančinu odradiť. Naším cieľom bolo jednotlivé gramatické javy priblížiť prostredníctvom jednoduchých poučiek či pravidiel. Praktické príklady majú používateľovi pomôcť, aby aj bez hlbšieho povedomia o jazyku pochopil princípy tvorenia a používania daného javu a potom ho bez problémov dokázal používať v reálnej komunikácii.

Táto gramatika nie je vyčerpávajúcou teoretickou rozpravou o všetkých gramatických javoch vrátane všetkých výnimiek, teórie a vývoja jazyka. Je skôr písaná so zámerom byť praktickým pomocníkom používateľa pri učení sa reálnej súčasnej taliančiny. Okrem stručných poučiek a príkladov sme použili tiež prehľadné tabuľky, v ktorých sa používateľ ľahšie zorientuje. Nájdete tu aj množstvo praktických poznámok upozorňujúcich na výnimky, zaujímavosti či hovorové použitie jednotlivých javov. Pri práci sme vychádzali z moderných gramatík a príručiek, ale tiež z vlastnej skúsenosti s výučbou taliančiny. Do publikácie sme zaradili aj prehľad nepravidelných slovies a ich vzorov.

Táto publikácia je určená všetkým tým, ktorí sa taliančinu učia, začiatočníkom aj pokročilým, ale dobre poslúži aj vyučujúcim, ktorí budú mať kedykoľvek poruke všetky dôležité informácie o správnom používaní talianskej gramatiky v prehľadnej forme.