Kľúčové slová v angličtine
Novinka

Kľúčové slová v angličtine

book
Tlačená kniha
Na sklade U Vás najskôr 18. 7. question
14,90 €

delivery car

Doprava zdarma
pri nákupe nad 40 €

delivery package

Doručujeme
po celom Slovensku a do zahraničia

delivery arrow

Tovar môžete vrátiť
do 14 dní bez udania dôvodu

Táto príručka je určená pre stredne pokročilých až pokročilých študentov angličtiny. Jej cieľom je pomôcť im naučiť sa bežné anglické frázy, predložky, predložkové spojenia a niektoré idiómy.

S touto knihou môžete:
- precvičiť si bežné významy kľúčových slov
- rozšíriť si slovnú zásobu pomocou kolokácií
- naučiť sa frázové slovesá a predložkové frázy
- zoznámiť sa s bežnými anglickými idiómami
- zlepšiť čítanie s porozumením

Angličtina je charakteristická tým, že mnohé slová majú viacero významov a to isté slovo môže fungovať ako podstatné meno, sloveso atď. Význam anglického slova často závisí od kontextu a slov, ktoré sa s ním spájajú. Naučiť sa základný význam slova ešte neznamená, že dané slovo skutočne poznáte. Slovo môže mať v konkrétnej vete iný význam, ako poznáte. Krásnym príkladom tohto javu sú frázové slovesá, pri ktorých sa bežné slovesá pripájajú k predložke alebo príslovke, čím sa zásadne mení ich význam. Mnohé frázové slovesá sa ani nedajú rozumne odvodiť zo slov, z ktorých sú zložené, a treba sa ich učiť ako samostatné slová. Slovo môže meniť význam aj podľa toho, s akou predložkou sa viaže k ďalšiemu textu. Osobitnou kategóriou slov sú anglické idiómy, ktoré sa vôbec nedajú preložiť alebo pochopiť doslovne.

V angličtine hrá veľkú úlohu používanie slov a rodení hovoriaci bežne používajú stručné ustálené slovné spojenia a spojenia, ktorých sú v angličtine desaťtisíce. Cudzinci, ktorí takéto ustálené slovné spojenia nepoznajú, sa často vyjadrujú krkolomne opisným alebo neprimerane doslovným prekladom a ich angličtina znie veľmi neprirodzene. Niekedy to môže viesť k nepríjemným nedorozumeniam.

Ak sa chcete v angličtine vyjadrovať správne a prirodzene, nestačí poznať gramatiku a slovnú zásobu. Musíte sa naučiť aj značné množstvo ustálených fráz, výrazov a spojení. A práve s tým vám pomôže táto príručka. Obsahuje viac ako 600 kľúčových anglických slov a viac ako 23 000 starostlivo vybraných príkladových viet s typickými frázami a spojeniami. Pri každom kľúčovom slove nájdete celý rad praktických viet, ktoré obsahujú obraty a väzby, v ktorých sa dané kľúčové slovo používa. Všetky vety sú preložené do slovenčiny. Okrem toho sú v anglických vetách zvýraznené slová, ktoré s kľúčovým slovom tvoria pravidelné spojenia alebo frázy, čo výrazne uľahčuje orientáciu a napomáha k zapamätaniu daného spojenia.

Na jednom mieste tak máte k dispozícii viac ako 23 000 typických príkladových viet a ustálených spojení, ktoré sa môžete postupne naučiť a zároveň si zlepšiť porozumenie čítaného anglického textu. Hlavnou výhodou tejto príručky je, že vám umožňuje rozšíriť si slovnú zásobu v kontexte o slová, ktoré súvisia s kľúčovým slovom, ktoré už poznáte. Je to oveľa prirodzenejšie a jednoduchšie ako učiť sa nové slová samostatne.

Kniha môže slúžiť aj ako zdroj paralelného čítania a zároveň vám umožní otestovať si svoje prekladateľské zručnosti. Ak zakryjete ľavý stĺpec s anglickými vetami, môžete si vyskúšať, či dokážete pomocou kľúčového slova správne preložiť slovenské vety do angličtiny (ako by ich povedal rodený hovorca). Nájdete tu aj množstvo praktických poznámok a zaujímavostí o angličtine, ktoré vám pomôžu získať komplexnejší prehľad o tomto krásnom jazyku.

Veríme, že túto jedinečnú príručku ocení každý, kto si chce rozšíriť svoju anglickú slovnú zásobu, zlepšiť čítanie s porozumením alebo sa zdokonaliť v hovorení. Užitočnou pomôckou bude aj pre učiteľov angličtiny.

Bibliografické údaje

ISBN978-80-8145-330-4
Väzbamäkká, lepená väzba, mriežkové lamino
EAN9788081453304
Formát115 x 165
Strán640
Vydanie1
Vydanémarec 2023
  • 99 % tovaru skladom
  • 500+ titulov
  • 54 jazykov
  • 27 rokov skúseností