Lexicon 7 Francúzsky praktický slovník

Lexicon 7 Francúzsky praktický slovník

Nový, naozaj praktický slovník pre stredne pokročilých užívateľov a maturantov. Slovná zásoba zachytáva súčasnú písanú a hovorenú francúzštinu. Inovácii sa dočkala aj samotná aplikácia. Lexicon 7 umožňuje komfortné a rýchle vyhľadávanie prekladov. Slovník je dostupný ako ESD licencia. Stiahnite si ho po registrácii na našich stránkach a všetko si vyskúšajte! Sami uvidíte, že je to naozaj skvelý slovník za veľmi prijateľnú cenu. Podrobnosti nájdete nižšie.

ISBN: 978-80-7508-557-3
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085573
formát: download, časovo neobmedzená licencia pre 2 zariadenia
edícia: 2019, možnosť upgrade
Obsah
  • 89 000 hesiel, 138 000 významov, 23 000 príkladov, fráz a idiómov, 269 000 prekladov
  • 120 tematických okruhov s možnosťou učenia a skúšania slovíčok
  • prehľad gramatiky, slovník užití slov, užívateľský slovník
Vlastnosti
  • Aktuálna prakticky zameraná slovná zásoba, možnosť vkladania vlastných hesiel do užívateľského slovníku
  • Početné možnosti nastavenia aplikácie: farba, písmo, jazyk komunikácie vrátane celej nápovedy, vyhľadávanie a zobrazenie hesiel
  • Široké možnosti vyhľadávania: v ľubovoľnom tvare, čiastočne zadané alebo s preklepom, podľa výslovnosti, kdekoľvek uprostred hesla
  • Výukové funkcie: nahovorená výslovnosť, tabuľky tvaroslovia, synonymá, témy, učenie slovíčok, gramatika
  • Funkcia pop-up: preberanie slov zo schránky, funkcia mouse-over: preklad slov pod kurzorom myši (OS Windows)
Galéria
Podrobné informácie

Nová verzia praktického slovníka pre stredne pokročilých používateľov a maturantov. Aktualizovaná a rozšírená slovná zásoba zachytáva súčasný písaný a hovorový jazyk. Oproti predchádzajúcej verzii sa slovník zväčšil o 16 000 nových hesiel a 38 000 prekladov. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia. Nový Lexicon 7 umožňuje komfortné a rýchle vyhľadávanie prekladu. Slovník je dostupný ako ESD licencia. Stiahnite si ho po registrácii na našich stránkach a všetko vyskúšajte! Sami uvidíte, že je to naozaj skvelý slovník za veľmi príjemnú cenu.

Tento slovník používateľa spoľahlivo privedie k maturite i ďalším skúškam. Obsahuje heslá s výslovnosťou, príklady a fráze zo súčasnej francúzštiny, gramatiku i konverzačné frázy. Práve veľké množstvo príkladov z bežného jazyka je jednou z najväčších predností slovníka. Heslá sú spracované prehľadne a graficky upravené tak, aby používateľovi umožnili čo najrýchlejšie nájsť nielen správny preklad, ale tiež ho správne použiť v danom kontexte.

Aplikácia Lexicon 7 ponúka široké možnosti vyhľadávania i množstvo vzdelávacích funkcií. Vďaka heslám s výslovnosťou rozvíja počúvanie s porozumením a trénuje výslovnosť. Režim učenia a skúšania slovíčok využijete na rozširovanie odbornej slovnej zásoby z viacerých oblastí (príroda, spoločnosť, jazyk). Môžete si vytvárať vlastné lekcie i vkladať vlastné heslá do používateľského slovníka. K dispozícii je aj prehľad gramatiky rozdelený do jednotlivých kapitol. Šikovnou pomôckou sú aj synonymá, antonymá, frázové slovesá alebo celé tabuľky tvaroslovia ohybných francúzskych slov (skloňovanie, časovanie), čo oceníte najmä pri slovesách.

Lexicon 7 sa jednoducho ovláda a bez problémov spolupracuje s inými programami: môžete si nastaviť automatické prekladanie slova vloženého do schránky (pop-up) alebo slova pod kurzorom myši (mouse-over, platí len pre Windows). Túto funkciu aktivujete prepnutím do režimu mini (preklad slovíčka okamžite vidíte v malom okne Lexiconu). Nastaviť si môžete aj jazyk komunikácie aplikácie (slovensky, anglicky, česky, rusky, taliansky alebo španielsky). V príslušnom jazyku sa zobrazuje aj pomocník.

Lexicon 7 možno používať na operačných systémoch Windows, macOS a Linux. Vyskúšajte si tento praktický slovník! Mesačnú plnú verziu stiahnete po registrácii tu. Ak sa ho rozhodnete zakúpiť, dostanete od nás po zaplatení produktový kľúč, pomocou ktorého slovník aktivujete natrvalo. Ak si tento slovník nebudete chcieť kúpiť, nemusíte robiť nič, po uplynutí 30 dní aplikácia prestane fungovať.