Nemčina slovníček

Nemčina slovníček

Nový vreckový nemecko-slovenský a slovensko-nemecký slovník, v ktorom nájdete bežne používanú slovnú zásobu súčasnej nemčiny. Oceníte ho nielen na cestách a pri práci, ale aj pri štúdiu nemčiny v škole či v jazykovom kurze. Pomôže vám dohovoriť sa a poradiť si v každodenných situáciách.

ISBN: 978-80-8145-134-8
väzba: mäkká lepená, obal lesklé lamino
formát: 118x85 mm
stránky: 640
EAN: 9788081451348
edícia: 2., 2015
Obsah
  • 30 000 hesiel
  • Súčasná slovná zásoba
  • Predložkové väzby a praktické príklady
  • Prepis výslovnosti
  • Ideálny na cesty aj štúdium
Galéria
Podrobné informácie

Nový vreckový nemecko-slovenský a slovensko-nemecký slovník. Nájdete v ňom bežne používanú slovnú zásobu súčasnej nemčiny. Oceníte ho nielen na cestách a pri práci, ale aj pri štúdiu jazyka v škole či v jazykovom kurze. Pomôže vám dorozumieť sa a poradiť si v každodenných situáciách, presnejšie sa vyjadrovať a lepšie komunikovať.

Heslá aj preklady sme starostlivo vyberali tak, aby ste v ňom našli najčastejšie používané slová a frázy, a to nielen zo spisovného, ale aj z hovorového jazyka. Vychádzali sme pritom z najnovších nemeckých výkladových slovníkov renomovaných vydavateľstiev Duden, Langenscheidt, Wahrig, Pons a i. Namiesto mnohých, dnes už nepoužívaných či zastaraných výrazov vám náš slovník ponúka množstvo nových pojmov a termínov zo súčasnosti.

Aby sa vám so slovníkom pracovalo čo najlepšie, k heslám sme okrem samotných prekladov pridali aj ďalšie doplnkové informácie. Spresňujúce poznámky a štylistické príznaky vám pomôžu vybrať najvhodnejší výraz. Množstvo ustálených slovných spojení, príkladov a väzieb vám zas napovie, ako možno slovo alebo slovné spojenie správne použiť vo vete.

Veríme, že slovníček vám bude užitočným pomocníkom.