Slovensko-nemecký ekonomický hovorník

Slovensko-nemecký ekonomický hovorník

Ekonomický hovorník nadväzuje na úspešný všeobecný hovorník. Ponúka 1 100 ekonomických aj všeobecných hesiel a cca 9 000 príkladov a spojení. Navyše obsahuje aj množstvo ustálených spojení a viet zoradených tematicky podľa konkrétnych situácií, s ktorými sa môžete v obchodnej a pracovnej praxi stretnúť.

ISBN: 978-80-89323-09-8
väzba: mäkká lepená, obal mäkké lamino
formát: 115 x 165 mm
stránky: 288
EAN: 9788089323098
edícia: 1., 2008
Obsah
  • 1 100 kľúčových slov z oblasti ekonomiky a podnikania
  • 9 000 užitočných viet, ustálených slovných spojení a konverzačných fráz
  • 22 tematických okruhov
  • 300 nemeckých ekonomických skratiek
Galéria
Podrobné informácie

Možno sa vám už stalo, že ste potrebovali utvoriť konkrétne slovné spojenie či vetu v cudzom jazyku a nevedeli ste si s tým poradiť, hoci ste vedeli preklady jednotlivých slov. Pomocou slovníka ste nakoniec vetu zostavili, no aj tak ste si neboli úplne istí jej správnosťou.

Ak sa chcete správne a pohotovo vyjadrovať, nestačí vám len ovládať určité množstvo slovíčok. Musíte sa naučiť vytvárať konkrétne vety a slovné spojenia, správne používať predložkové väzby, slovosled ap., a navyše si osvojiť množstvo fráz, ktoré sa v danom jazyku bežne používajú a často sa nedajú doslovne preložiť. Práve hovorník vám pomôže podobné spojenia jednoducho nájsť alebo vytvárať.

Ekonomický hovorník v sebe spája výhody slovníka, konverzačnej príručky gramatických pravidel. Obsahuje abecedne zoradené kľúčové slová, ktoré pokrývajú značnú časť slovnej zásoby z oblasti ekonomiky a obchodu. V každom hesle nájdete množstvo praktických viet a slovných spojení obsahujúcich dané kľúčové slovo.

Príklady sa vyberali tak, aby zahŕňali nielen všeobecné, ale aj odbornejšie ustálené spojenia z oblasti ekonómie. Bez zdĺhavého listovania si môžete nájsť vetu alebo slovné spojenie, ktoré práve potrebujete, rozširovať si tak slovnú zásobu a zlepšovať komunikačné zručnosti. Niektoré príklady môžete použiť priamo, iné si ľahko pozmeníte tak, aby vyhovovali vašim konkrétnym potrebám.

Hovorník ponúka 1 100 ekonomických aj všeobecných hesiel a cca 9 000 príkladov a spojení, a to nielen odborných, ale aj všeobecných. Obsahuje tiež množstvo slovných obratov a viet tematicky zoradených podľa konkrétnych situácií, s ktorými sa môžete v obchodnej a pracovnej praxi stretnúť. Cieľom hovorníka nie je vyčerpávajúcim spôsobom obsiahnuť ekonomickú slovnú zásobu, ale poskytnúť používateľovi množstvo praktických užitočných slovných obratov a fráz a uľahčiť mu tak komunikáciu na obchodných rokovaniach, pohovoroch, poradách ap.

Ekonomický hovorník nadväzuje na úspešný všeobecný hovorník, ktorý si používatelia obľúbili pre jeho jednoduchosť, prehľadnosť a univerzálne použitie. Veríme, že príručku ocenia nielen študenti ekonomických škôl, ktorí potrebujú získať odbornú slovnú zásobu a pohotovosť vo vyjadrovaní, ale aj manažéri a zamestnanci firiem, ktorým pomôže lepšie sa dohovoriť v pracovných a obchodných situáciách.