Akí sú? Taliani

Akí sú? Taliani

Zábavný sprievodca povahou Talianov netradičnou formou opisuje životný štýl Talianov a ich zvyky. Dozviete sa, ako sa Taliani bavia, ako pracujú, ako funguje talianska rodina, biznis a spoločnosť. Pochopíte lepšie korene talianskeho šarmu, temperamentu, lásky k hudbe aj ku všetkému krásnemu. Taliani sú úžasní herci, a ich život často pripomína jedno veľké predstavenie. Nechajte sa inšpirovať, a spoznajte taliansku dušu.

ISBN: 978-80-8145-237-6
väzba: V4 - mäkká šitá
formát: 111 x 178 mm
stránky: 96
EAN: 9788081452376
edícia: 1, 2020
Obsah
  • Zábavný sprievodca talianskou povahou.
  • Národná identita, povaha, postoje a hodnoty, posadlosti, zvyky a tradície, jedlo a nápoje, kultúra, biznis, zločin, šport, jazyk a ďalšie.
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Cudzinci sa zhodujú na tom, že Taliani žijú v prekrásnej krajine plnej umeleckých pokladov. Sú považovaní za spokojný národ, ktorý sa rád zabáva a vyniká v gastronómii, móde a dizajne. Sú známi svojím famóznym spevom a kuchárskym umením a príšernými organizačnými schopnosťami. Od Talianov sa očakáva, že budú krásni a démonickí milenci. Od Talianok, že budú vášnivé a atraktívne, vynikajúce kuchárky a bezhranične milujúce mamičky. S rovnakou vášňou sa Taliani venujú tiež stolovaniu. Keď príde na prípravu akéhokoľvek jedla, talianske nadšenie nepozná hranice. Pomyselnou bodkou je dobré víno, ktoré síce popíjajú zvyčajne len pri jedle, ale to neznamená, že by sa nejako obmedzovali.
Taliansko je tiež krajinou protikladov. Je to krajina katolíckej cirkvi aj krajina mafie. Jej technické vymoženosti patria k najpokročilejším na celom svete a jej kanalizácia k tým najzastaranejším. Rozdielne črty svojho obyvateľstva Taliani vysvetľujú priamočiarým delením krajiny na sever a juh. Taliani sú štedrí, ale k ich štedrosti pristupujte opatrne, pretože v Taliansku so sebou len máloktorý darček nenesie žiadne záväzky.
Taliani sú úžasní herci, a ich život často pripomína jedno veľké predstavenie. Napríklad neuveriteľný taliansky dabing môže za neuveriteľný úspech podradných amerických seriálov, v ktorých dokázala nefalšovaná vášnivosť dabovaných verzií úspešne zakryť podpriemernú kvalitu pôvodných dialógov.
V knihe sa zábavne dočítate oveľa viac o každodennom živote a povahe Talianov, aby ste ich lepšie pochopili a ľahšie s nimi nadviazali kontakt. Nechajte sa inšpirovať a spoznajte taliansku dušu!