Slovensko-talianska konverzácia 3 .vyd.

Slovensko-talianska konverzácia 3 .vyd.

Ak plánujete cestu na Apeninský polostrov, nemali by ste zabudnúť na vhodnú konverzáciu. Čím ďalej smerujete na juh, tým horšie sa dohovoríte iným jazykom. Taliančina je pekný a pomerne jednoduchý jazyk, s konverzáciou Lingea ľahko zvládnete jej základy.

ISBN: 978-80-8145-165-2
väzba: lepená, mäkký obal, matné lamino
formát: 95 x 140 mm
stránky: 320
EAN: 9788081451652
edícia: 3., 2017
Obsah
  • 2 600 viet a fráz
  • 1 600 slovíčok v témech
  • 6 000 hesiel v slovníku
  • Výslovnosť
  • Odporúčania a upozornenia
  • Užitočné prílohy
Odporúčame
Podrobné informácie

Moderná konverzácia súčasnej taliančiny. Ak plánujete cestu na Apeninský polostrov, bude sa vám tento praktický pomocník určite hodiť. Čím viac na juh smerujete, tým horšie sa dohovoríte po anglicky alebo po nemecky. Taliančina je pekný a jednoduchý jazyk, s našou konverzáciou zvládnete základy pomerne ľahko. Súčasťou knihy je tiež obojstranný slovníček a popis talianskych kulinárskych špecialít. Konverzáciu oceníte nielen v reštaurácii, ale aj na nákupoch, pri komunikácii v hoteli, na letisku alebo v požičovni áut. Bude sa vám tiež hodiť v nečakaných situáciách, ktoré vás na cestách môžu stretnúť.

Konverzácia je členená tematicky a ponúka slovnú zásobu a frázy pre desiatky situácií (číslovky, udávanie času, nápisy, cestovanie (autom, lietadlom, vlakom, mestskou dopravou), pasová kontrola, ubytovanie, stravovanie, šport, zoznamovanie, prehliadka mesta, nakupovanie, rodina, práca a brigáda, banka, komunikácia a počítač...). Nájdete v nej klasické frázy vhodné do výučby aj na cesty, ale tiež najnovšiu slovnú zásobu z oblasti internetu a digitálnych technológií.