Slovensko-anglický školský hovorník 2. vydanie

Slovensko-anglický školský hovorník 2. vydanie

Školský hovorník obsahuje abecedne zoradené kľúčové slová, v každom hesle nájdete množstvo praktických viet obsahujúcich dané slovo. Pri všetkých vetách je navyše doplnená anglická výslovnosť. Určite oceníte praktický študijný formát a prehľadnú trojstĺpcovú sadzbu. Kniha je určena najmä žiakom základných a stredných škôl, začiatočníkom a mierne pokročilým.

ISBN: 978-80-8145-260-4
väzba: mäkká lepená, obal mäkké lamino
formát: 165 x 234 mm
stránky: 240
EAN: 9788081452604
edícia: 2.2021
Obsah
  • 1 100 abecedne radených kľúčových slov s prekladmi
  • 9 000 užitočných viet, fráz a idiómov
  • prepis výslovnosti
  • praktické poznámky a informácie v rámčekoch
  • Dvojfarebná tlač pre lepšiu prehľadnosť hesiel
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Nové rozšírené vydanie školského hovorníku s výslovnosťou. Ide o slovník anglických viet. Obsahuje abecedne zoradené kľúčové slová, pri ktorých sú uvedené praktické vety, frázy a idiómy obsahujúce dané slovo. Pri všetkých vetách je doplnená anglická výslovnosť. Oproti predchádzajúcemu vydaniu prináša navyše 500 užitočných viet a obratov. Určite oceníte praktický študijný formát a prehľadnú trojstĺpcovú sadzbu. Kniha je určená najmä žiakom základných a stredných škôl, začiatočníkom aj mierne pokročilým.

Na rozdiel od konverzačnej príručky nie je výber príkladov obmedzený tematicky, ale zahŕňa bežné obraty skutočne používané v každodennej komunikácii. Môžete si teda bez zdĺhavého listovania nájsť vetu alebo slovné spojenie, ktoré práve potrebujete, rozširovať si slovnú zásobu a zlepšovať komunikačné zručnosti. Niektoré príklady môžete použiť rovno, iné si ľahko upravíte tak, aby vyhovovali vašej konkrétnej potrebe.

Slovník viet žiakom pomôže vyjadrovať sa v angličtine pohotovo a správne. Naučia sa používať vhodné preklady slov zodpovedajúce daným situáciám. Vďaka hovorníku si osvoja preklady bežných obratov a väzieb, vyvarujú sa nesprávnych doslovných prekladov a získajú istotu vo vyjadrovaní. Navyše si rozšíria znalosti anglických idiómov, fráz a slovných spojení zo spisovnej aj hovorovej angličtiny.