Slovensko-nemecký školský hovorník

Slovensko-nemecký školský hovorník

Školský hovorník obsahuje abecedne zoradené kľúčové slová, v každom hesle nájdete množstvo praktických viet obsahujúcich dané slovo. Pri všetkých vetách je navyše doplnená nemecká výslovnosť. Určite oceníte praktický študijný formát a prehľadnú trojstĺpcovú sadzbu. Kniha je určena najmä žiakom základných a stredných škôl, začiatočníkom a mierne pokročilým.

ISBN: 978-80-8145-261-1
väzba: mäkká lepená, obal mäkké lamino
formát: 165 x 234 mm
stránky: 224
EAN: 9788081452611
edícia: 1.2021
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Nový školský hovorník s výslovnosťou nadväzuje na obľúbený všeobecný hovorník. Ide o slovník nemeckých viet s výslovnosťou. Obsahuje abecedne zoradené kľúčové slová, v každom hesle potom množstvo praktických viet obsahujúcich dané slovo. Spestrením sú zaujímavosti v rámčekoch. Určite oceníte praktický študijný formát a prehľadnú trojstĺpcovú sadzbu. Kniha je určená najmä žiakom základných a stredných škôl, začiatočníkom i mierne pokročilým záujemcom o nemčinu.

Hovorník v sebe spája výhody slovníka a konverzácie. Pomôže žiakom vyjadrovať sa v nemčine pohotovo a správne. Naučia sa používať vhodné preklady slov a viet zodpovedajúce daným situáciám. Vďaka hovorníku si osvoja preklady bežných obratov a väzieb, vyvarujú sa nesprávnym doslovným prekladom a získajú istotu vo vyjadrovaní. Navyše si rozšíria vedomosti nemeckých idiómov, fráz a slovných spojení. Veľkou pomôckou pre začiatočníkov je prepis výslovnosti všetkých viet.

Hovorník je veľmi obľúbený titul, ktorý vydáva iba vydavateľstvo Lingea. K dispozícii je pre rad ďalších jazykov - pozrite si. Hovorník sa môže hodiť tiež žiakom cudzincom, ktorí sa chcú precvičiť v slovenskej konverzácii a nepotrebujú prepis výslovnosti (ten je prispôsobený slovenským užívateľom). Špeciálnou publikáciou pre cudzincov je ale slovenská konverzačná príručka, s ktorou zvládnu prečítať slovenské frázy aj úplní začiatočníci. Táto konverzácia je šikovnou pomôckou pre žiakov do hodín slovenčiny ako druhého jazyka. K dispozícii v mutácii ruskej, anglickej alebo nemeckej.