Gramatika súčasnej angličtiny

Gramatika súčasnej angličtiny

Nový pôvodný prehľad anglickej gramatiky je príručka bez zbytočnej lingvistickej teórie a odborných termínov, na základe jednoduchých poučiek a praktických príkladov. Nájdete v nej opis javov, praktické príklady, poznámky, zaujímavosti i stručný prehľad rozdielov medzi britskou a americkou angličtinou a zoznam nepravidelných slovies.

ISBN: 978-80-8145-210-9
väzba: mäkká lepená, obal mäkké lamino
formát: 115 x 165 mm
stránky: 176
EAN: 9788081452109
edícia: 3., 2019
ebook kód: ESGENSK1
Obsah
  • opis aktuálnych gramatických javov
  • jasné a stručné výklady
  • množstvo praktických príkladov
  • poznámky, výnimky, zaujímavosti
  • krížové odkazy
  • podrobný register
  • Ukážkové strany sú z knihy. Podoba a rozsah e-booku sa môže od knižnej verzie líšiť.
Vlastnosti
  • prehľadná sadzba
  • dvojfarebná tlač
Odporúčame
Podrobné informácie

Nový pôvodný prehľad anglickej gramatiky poskytuje používateľovi čo najzrozumiteľnejší prehľad súčasnej anglickej gramatiky bez zbytočnej lingvistickej teórie a odborných termínov, ktoré dokážu odradiť nejedného začiatočníka, ale aj stredne pokročilého angličtinára. Našou snahou bolo priblížiť čitateľovi jednotlivé gramatické javy predovšetkým prostredníctvom jednoduchých poučiek a praktických príkladov tak, aby aj používateľ bez hlbšieho povedomia o jazyku bol schopný pochopiť z výkladu princípy tvorenia a používania daného javu.

Cieľom knihy nie je podať absolútne vyčerpávajúci a teoreticky dokonalý opis gramatiky, ale pomôcť používateľovi čo najľahšie si osvojiť skutočne používané gramatické javy bez toho, aby si musel načítať množstvo strán z teórie jazyka. Každá kapitola je venovaná samostatnej gramatickej kategórii. Obsahuje opis javu, praktické príklady vrátane ich prekladu do slovenčiny a poznámky upozorňujúce na výnimky, zaujímavosti či hovorové prvky. Nájdete tu aj stručný prehľad rozdielov medzi britskou a americkou angličtinou a zoznam nepravidelných slovies.

Príručka je určená najmä pre toho, kto sa jazyk učí, od začiatočníkov až po pokročilých študentov. Nájde v nej nejednu zaujímavosť týkajúcu sa modernej angličtiny. Veríme, že vám naša príručka poslúži ako skvelý pomocník, či už v škole a či pri samoštúdiu, alebo len pri oprašovaní dávnejšie získaných vedomostí.