Anglický šikovný slovník

Anglický šikovný slovník

Slovník určený predovšetkým začínajúcim a stredne pokročilým žiakom a študentom, ktorí ho ocenia nielen v škole a pri domácej príprave, ale aj v jazykovom kurze. Heslá, významy a preklady sú starostlivo vybrané tak, aby ste tu našli bežne používané slová a slovné zvraty zo spisovného aj hovorového jazyka.

ISBN: 9788081451935
väzba: mäkká lepená, obal mäkké lamino
formát: 115 x 165 mm
stránky: 752
EAN: 9788081451935
edícia: 4., 2017
Obsah
  • 34 000 hesiel
  • 5000 príkladov, idiómov a fráz
  • 66 000 prekladov
  • 75 strán konverzačných okruhov vhodných na školskú výučbu
  • 350 študijných poznámok
Vlastnosti
  • Starostlivo vybraná aktuálna slovná zásoba
  • Prehľad gramatiky s príkladmi
  • Dvojfarebná tlač pre lepšiu prehľadnosť hesiel
Odporúčame
Podrobné informácie

Nové vydanie slovníka určeného predovšetkým začínajúcim a stredne pokročilým žiakom a študentom, ktorí ho ocenia nielen v škole a pri domácej príprave, ale aj v jazykovom kurze. Heslá, významy a preklady sú starostlivo vybrané tak, aby ste tu našli bežne používané slová a slovné zvraty zo spisovného aj hovorového jazyka.

Pri tvorbe tohto titulu sme vychádzali z anglických výkladových slovníkov renomovaných nakladateľstiev (HarperCollins, Oxford, Cambridge, Longman, Cassel, Chambers a i.) a z vlastného aktuálneho slovníka slovenčiny. Dôraz sa kladie na prehľadnosť, zrozumiteľnosť a užitočné doplňujúce informácie potrebné pri štúdiu jazyka. Nechýbajú ani praktické príklady prevzaté z bežného jazyka, ktoré vám uľahčia zapamätanie si slovnej zásoby a aktívnu komunikáciu. 

Na docielenie maximálnej jednoznačnosti významov a výstižnosti prekladov sú všetky heslá a ustálené slovné spojenia doplnené predložkovými väzbami a spresňujúcimi zátvorkami. Tieto doplnkové informácie vám pomôžu rýchlo a jednoducho nájsť správny význam a vybrať najvhodnejší preklad. Predložkové väzby a príklady vám ukážu, ako slovo alebo slovné spojenie správne použiť vo vete.

Podrobný prehľad anglickej gramatiky spolu s  ilustračnými príkladmi vám umožní rýchle osvojenie si základov jazyka a  zásady jeho používania. Užitočnou pomôckou pre študentov budú nepochybne praktické poznámky o použití anglických slov - tzv. usage.

Určite oceníte aj konverzačnú prílohu s množstvom tém vhodných na prípravu na hodiny či maturitu. Pomôže vám tiež pri osvojovaní si slovnej zásoby a aktívneho prekladania. Množstvo tém môžete využiť aj pri bežnej konverzácii a komunikácii s cudzincami - napr. Pozdravy a oslovenia, Zoznámenie, Pozvanie a návšteva, Čas, Telefonovanie, Rodina, Bývanie, Zdravie atď. To všetko s prepisom anglickej výslovnosti.

Veríme, že šikovný slovník vám bude užitočným pomocníkom pri štúdiu jazyka.