Lexicon 7 Ruský praktický slovník

Lexicon 7 Ruský praktický slovník

Nová verzia naozaj praktického slovníku pre stredne pokročilých užívateľov a maturantov, dielo autorského kolektívu Lingea.  Aktualizovaná slovná zásoba zachytáva súčasnú písanú a hovorenú ruštinu. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7. Určite oceníte tabuľky tvaroslovia ruských ohybných slov, prehľad gramatiky alebo funkciu učenia a skúšania slovíčok. Slovník je dostupný ako ESD licencia (bez CD). Stiahnite si ho po registrácii na našich stránkach a všetko si vyskúšajte! Sami uvidíte, že je to naozaj skvelý pomocník za veľmi príjemnú cenu. Ďalšie informácie nájdete nižšie.

ISBN: 978-80-7508-569-6
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085696
formát: download, časovo neobmedzená licencia pre 2 zariadenia
edícia: 2019, možnosť upgrade
Obsah
  • 86 000 hesiel
  • 122 000 významov
  • 28 000 príkladov, fráz a idiómov
  • 255 000 prekladov
  • desiatky tematických okruhov s funkciou učenia a skúšania slovíčok
Vlastnosti
  • Aktuálna a prehľadná slovná zásoba, možnosť vkladania vlastných hesiel do užívateľského slovníku
  • Početné možnosti nastavenia aplikácie: farba, písmo, jazyk komunikácie vrátane celej nápovedy, vyhľadávanie a zobrazenie hesiel
  • Široké možnosti vyhľadávania: v ľubovoľnom tvare, čiastočne zadané alebo s preklepom, podľa výslovnosti, kdekoľvek uprostred hesla
  • Výukové funkcie: nahovorená výslovnosť, tabuľky tvaroslovia, synonymá, témy, učenie slovíčok, gramatika
  • Funkcia pop-up: preberanie slov zo schránky, funkcia mouse-over: preklad slov pod kurzorom myši (OS Windows)
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Nová verzia praktického slovníka pre stredne pokročilých používateľov a maturantov, dielo autorského kolektívu Lingea. Aktualizovaná a rozšírená slovná zásoba zachytáva súčasnú písanú a hovorovú ruštinu. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7, ktorá umožňuje komfortné a rýchle vyhľadanie prekladu. Heslá možno vyhľadávať obojstranne a v ľubovoľnom tvare, aplikácia si poradí so slovami zadanými čiastočne alebo s preklepom. Na zadávanie slov v azbuke je k dispozícii virtuálna klávesnica. Slovník je dostupný ako ESD licencia (stiahnutím z internetu). Stiahnite si ho po registrácii na našich stránkach a všetko vyskúšajte! Sami uvidíte, že je to naozaj skvelý slovník za veľmi príjemnú cenu.

Tento slovník používateľa spoľahlivo privedie k maturite i ďalším skúškam. Obsahuje heslá s výslovnosťou, príklady a frázy zo súčasnej ruštiny, gramatiku i konverzačné frázy. Práve veľké množstvo príkladov z bežného jazyka je jednou z najväčších predností slovníka. Heslá sú spracované prehľadne a graficky upravené tak, aby používateľovi umožnili čo najrýchlejšie nájsť nielen správny preklad, ale tiež ho správne použiť v danom kontexte. Elektronická verzia obsahuje o 12 000 hesiel viac než knižné vydanie praktického slovníka.

Z novej slovnej zásoby uveďme napríklad  абзацный, авиашоу, австралопитек, автозапуск, АЗС, аляфуршет, байховый, алдёж, беспородный, беспилотник, блэкаут, ВНЖ, везунчик,глюк, даунхилл, едва-едва, зуммер, интеркулер, коммивояжёр, лыжероллеры, мальчишник, неработоспособность, опросник, офф-роуд, пижон, ПМЖ, позёмка, прогуливание, пустослов, римейк, спа-бассейн, терабайт, трекер, утилита, форс-мажор, хардвер, эль-ниньо, этикет-пистолет...

Aplikácia Lexicon 7 ponúka široké možnosti vyhľadávania i množstvo vzdelávacích funkcií. Vďaka heslám s výslovnosťou rozvíja počúvanie s porozumením a trénuje výslovnosť. Režim učenia a skúšania slovíčok využijete na rozširovanie odbornej slovnej zásoby z viacerých oblastí (príroda, spoločnosť, jazyk). Môžete si vytvárať vlastné lekcie i vkladať vlastné heslá do používateľského slovníka. K dispozícii je aj prehľad gramatiky rozdelený do jednotlivých kapitol. Šikovnou pomôckou sú aj synonymá, antonymá, odvodené slová alebo celé tabuľky tvaroslovia ohybných ruských slov (skloňovanie, časovanie).

Vyskúšajte si tento praktický slovník! Mesačnú plnú verziu stiahnete po registrácii tu. Ak sa ho rozhodnete zakúpiť, dostanete od nás po zaplatení produktový kľúč, pomocou ktorého slovník aktivujete natrvalo. Ak si tento slovník nebudete chcieť kúpiť, nemusíte robiť nič, po uplynutí 30 dní aplikácia prestane fungovať.