Michelin - novinky

Obľúbená séria svetoznámych sprievodcov Michelin s mapou sa začiatkom leta rozrastie o ďalšie štyri tituly. Tieto knihy sú vynikajúcim spoločníkom na krátkodobé návštevy miest alebo regiónov. Dočítate sa o všetkom zaujímavom, čo vám oblasť môže ponúknuť a ako si svoj pobyt čo najviac užiť.

V sprievodcoch nájdete srdcové záležitosti autorov a odporúčané prehliadkové trasy po najzaujímavejších miestach. Nasleduje podrobné predstavenie pamiatok, atrakcií i miest na oddych. Sprievodcovia vám tiež poradia, kde nájsť niečo dobré pod zub, kam skočiť na pohárik, kde sa výhodne ubytovať alebo kde si naplno vychutnať nočný život. Súčasťou kníh je aj podrobná rozkladacia mapa, na ktorej sú vyznačené jednotlivé zmienené miesta. Vychutnajte si každú minútu svojej dovolenky s francúzskym nadhľadom!

Pripravili sme pre vás štyri veľmi rôznorodé destinácie, pre každého niečo :)

Průvodce Lingea Michelin Průvodce Lingea MichelinPrůvodce Lingea MichelinPrůvodce Lingea Michelin

Pre obdivovateľov úchvatných miest a výhľadov

Vychutnajte si temperamentnú Andalúziu všetkými zmyslami. Granada a Malaga priťahujú návštevníkov jedinečnými pamiatkami moslimskej i kresťanskej kultúry a atmosférou, akú nájdete len málokde. Každý večer je v uliciach rušno - množstvo zvukov, svetiel a opojných vôní.

Pre romantikov i bláznov do nakupovania

Nechajte sa uniesť romantickou atmosférou kráľovského Krakova, ktorý sa po stáročia takmer nezmenil. V každom historickom dome ale dnes nájdete reštauráciu, bar alebo obchod, takže si tu prídu na svoje aj priaznivci dobrého jedla, nakupovania a nočného života.

Pre milovníkov histórie a filozofov

Cestovať po Peloponéze je ako listovať v učebnici dejepisu. Poznajte kultové miesta, po ktorých kráčali dejiny. Navštívte najznámejšiu akropolu na svete alebo ohromný amfiteáter s úžasnou akustikou. Peloponéz ale má ale v rukách množstvo iných tromfov: úžasnú krajinu, radosť zo života a pôvab v každom ročnom období.

Pre znalcov umenia a labužníkov

Toskánsko sa pýši výnimočným architektonickým bohatstvom, romantickou krajinou, prastarými slávnosťami a vychýreným kulinárskym umením. Ako hlavná hodnota sa tu cení umenie žiť. Zažite neopakovateľné prázdniny pod toskánskym slnkom!

Prezrite si kompletnú sériu sprievodcov Michelin – Víkend a nechajte sa inšpirovať!

Želáme krásne letné dni

Vaša Lingea