Názov pozície: Redaktor/ka

Naše vydavateľstvo, ktoré sa zameriava na zaujímavé knihy o jazykoch, cestovaní a osobnom rozvoji sa rýchlo rozvíja. Bavilo by Vás byť pri vzniku knihy od výberu publikácie cez preklad až po odoslanie do tlačiarne? Ste dobrý organizátor, viete si rozvrhnúť prácu a včas dokončiť projekt? Nebojíte sa zodpovednosti a samostatnej práce? Radi sa učíte nové veci a trúfli by ste si aj na prácu v grafických programoch? Potom ste náš človek!

Vaša práca redaktora bude u nás vo vydavateľstve a IT firme Lingea plná výziev, zaujímavých projektov, ale aj sofistikovaných postupov v rôznych systémoch s používaním moderných technológií. Predovšetkým vďaka Vám budeme vydávať množstvo nových kníh a budete sa podieľať na vývoji aplikácií a produktov.

Konkrétna náplň práce:

  • redakčné spracovanie nových publikácií z rôznych oblastí: jazyková literatúra, knihy pre deti, odborná a vzdelávacia literatúra atď.,
  • práca na slovníkoch v rôznych jazykových verziách v knižnej a elektronickej podobe,
  • rozširovanie lexikografických databáz a editácia dát v systémoch,
  • prekladateľská činnosť,
  • korektúry,
  • komunikácia s ostatnými redaktormi v rôznych krajinách.

Čo je hlavný predpoklad?

Slovenčina na prvom mieste, potom zase slovenčina a až následne angličtina alebo iný jazyk. Dobrá znalosť práce s počítačom, všeobecný prehľad a skúsenosť v podobnom odbore. Inými slovami: slovenský jazyk – expert (C2) a pokročilá znalosť anglického jazyka. Výhodou je znalosť ostatných cudzích jazykov (nemeckého, francúzskeho, ruského alebo iného jazyka).

Práca na HPP alebo inak s možným nástupom ihneď. V Bratislave sídlime na Záhradníckej 34. Bez problémov sa k nám dostanete MHD, firemným zdieľaným bicyklom alebo v kľude zaparkujete aj autom, prípadne môžete pokojne pracovať aj z domu!

O nás

Spoločnosť Lingea je popredný vydavateľ knižných a elektronických slovníkov, jazykovej literatúry a sprievodcov, ale aj technologická firma, ktorá sa sústreďuje na jazykové a prekladové technológie. Vyvíja tak nástroje a aplikácie, ako aj dáta pre ne. S poprednými európskymi univerzitami spolupracujeme na riešení viacerých projektov zameraných na spracovanie jazyka, reči a strojový preklad. Okrem slovenských kancelárií má Lingea pobočky v Poľsku, Maďarsku, Rumunsku, Slovinsku, Srbsku a centrálu v Česku. Naše jazykové nástroje, aplikácie a dáta používajú milióny ľudí po celom svete.

Ponuky a životopisy posielajte na praca@lingea.sk

Tešíme sa na Vás/na Teba!