Nové uživateľské centrum Lingea

Nové Užívateľské centrum Lingea

 

Od 21. augusta sa doterajšie Centrum sťahovania produktov a aktivácie (ktoré bolo dostupné na adrese act.lingea.eu) presúva pod nové Užívateľské centrum Lingea na stránke https://account.lingea.com.

 

Nové užívateľské centrum vám umožňuje prihlásiť sa s jedným spoločným účtom do nášho e-shopu, on-line slovníkov, správy svojich aktivácií a ďalších Lingea služieb. Do nového užívateľského centra sa môžete prihlásiť s rovnakým e-mailom a heslom, aké ste používali v doterajšom aktivačnom centre alebo na slovníky.lingea.sk alebo dict.com.

 

Je možné, že systém vás vyzve na zmenu hesla, nové centrum má prísnejšie bezpečnostné požiadavky, ktorým veľa starých hesiel nevyhovuje. Konkrétne heslo musí obsahovať minimálne 7 znakov (z toho 3 rôzne), musí obsahovať aspoň jedno číslo a malé písmeno. Na svojom účte si môžete nastaviť nové dvojfaktorové prihlasovanie. Ide o spôsob lepšieho zabezpečenia účtu, ktorý je bežný pri väčších službách (Google, Facebook, Zoznam). To znamená, že si v telefóne nainštalujete aplikáciu (generátor kódov). Potom pri prihlásení bude vždy potrebné po zadaní hesla zadať aj kód, ktorý vám táto aplikácia zobrazí.

 

Po prihlásení nájdete na svojom účte údaje o aktivácii vašich slovníkov (časť Moje slovníky), môžete si tiež stiahnuť ľubovoľný Lexicon (Na stiahnutie) alebo aktivovať slovník ručne (zadaním registračného kľúča). Ručná aktivácia sa využívala najmä pri slovníkoch Lexicon 5. K svojmu účtu si môžete taktiež pridať slovník, ktorý ste predtým aktivovali iným spôsobom ako pomocou aktivačného centra, napríklad pomocou e-mailu zaslaného na technickú podporu (Moje slovníky - Priradiť slovník k účtu). Ak ste predtým aktivovali svoj slovník pomocou iného Lingea účtu a chcete ho priradiť k svojmu novému účtu, kontaktujte nás. Po novom si ako užívateľ môžete sami zmeniť e-mail svojho účtu (Spravovať profil). Samozrejmosťou je možnosť editácie všetkých kontaktných údajov a hesla.

 

Účet využijete aj pri nakupovaní na našom e-shope www.lingea.sk. Po prihlásení sa do účtu sa automaticky doplnia fakturačné údaje (šetríte čas) a získate zľavu 15 % na celý nákup (šetríte peniaze).

 

Váš účet obsahuje osobné informácie, ktoré ste tam vložili, ako je napr. meno, adresa alebo informácia o slovníkoch. Môžete si sami stiahnuť balík so všetkými svojimi osobnými informáciami, ktoré o vás ukladáme, alebo ich spolu so svojím účtom nenávratne zmazať.