Noví sprievodcovia na cesty

V predjarnom období sme si pre vás pripravili ďalšiu sériu nových sprievodcov za poznaním, dobrodružstvom a relaxáciou.

Praktickí sprievodcovia Berlitz (v českom jazyku) predstavujú to najzaujímavejšie z danej destinácie. Pritom nezaťažia vašu peňaženku. Oceníte ich nielen pri potulkách mestom, ale aj ako zdroj inšpirácie pre výlety do okolia.

Horúcou novinkou je sprievodca po Tallinne. Ak máte radi rozprávkové stredoveké mestá a dovolenku za rozumnú cestu, budete nepochybne z estónskej metropoly nadšení. Historické centrum pôsobí malebne, výber reštaurácií i barov je široký. Navyše estónčina ako ugrofínsky jazyk dodáva tejto lokalite exotický rozmer. Hoci v posledných rokoch navštevuje Tallinn čoraz viac ľudí, slovenskí turisti ho zatiaľ neobjavili. Náš sprievodca sa preto snaží toto mesto predstaviť v plnej kráse. Dozviete sa o najzaujímavejších pamiatkach, vychýrených podnikoch, kultúrnych udalostiach i rekreačných aktivitách. Nechýba ani ponuka výletov do okolia či praktické rady na cesty.

Zvyšných päť noviniek tvoria aktualizované vydania populárnych destinácií. Najočakávanejším prírastkom je už 3. vydanie sprievodcu po Krakove, kráľovského mesta a obľúbeného cieľa turistov po celý rok. V lete sa tradične teší obľube slnečné Toskánsko a Nórsko, krajiny s nádhernou prírodou. Priaznivcov divokých hôr, jazier, hradov, svojráznych obyvateľov a vynikajúcej whisky poteší Škótsko. A milovníci diaľok, mrakodrapov, umenia i zábavy sa dočkajú aktualizovaného sprievodcu po New Yorku. Publikácie ponúkajú prehľad zaujímavostí a pohodlne sa zmestia do každého batohu.

Po kliknutí na obálky sa dozviete podrobnosti o jednotlivých knihách, môžete si aj pozrieť ukážku.

Tallinn Krakov Toskánsko Norsko Skotsko New York

Želáme vám krásne a príjemné cestovanie, nech sa už vydáte do krajín zimných, jarných alebo zaliatych slnkom.

Vaša Lingea