Noví cestovní sprievodcovia

Naša ponuka destinácií sa opäť rozširuje. Vydajte sa s nami do ďalších miest a krajín za poznaním, relaxáciou, exotikou i adrenalínovými zážitkami! Nová séria sprievodcov vychádza už koncom mája!

Na čo sa môžete tešiť?

Brusel ocenia všetci priaznivci medzinárodných miest, politiky a obchodu. Hoci Belgicko nie je vyhľadávaným cieľom turistov túžiacich po zážitkoch, má aj v tejto oblasti mesto čo ponúknuť. Dokáže príjemne prekvapiť architektúrou, gastronómiou i kultúrou. V okolí Bruselu môžete zažiť aj bitku pri Waterloo alebo romantiku v Bruggách.

Celkom iné je portugalské Porto. Je známym centrom umenia, módy a bujarého nočného života. Takmer každý deň sa otvárajú nové bary a reštaurácie, aby uspokojili narastajúce množstvo návštevníkov. Mesto už trikrát vyhlásili za najlepšiu európsku destináciu, preto ani vás určite nesklame. Už ste ochutnali portské?

Ďalšie dve destinácie majú silný nádych exotiky. Madagaskar patrí k miestam s najrozmanitejšou prírodou na svete. Počas túr po národných parkoch sa stretnete s množstvom naozaj zvláštnych tvorov. Hlavnou tvárou madagaskarskej divočiny je lemur, charizmatický primát. Pobrežie je plné idylických pláží, tyrkysových lagún a koralových útesov, takže si tu prídu na svoje aj priaznivci pobytovej dovolenky.

Asi najväčšiu porciu adrenalínu ponúka Kolumbia. Po období občasných vojen dnes nádherná príroda, andské veľhory, karibské pláže, džungle i starobylé mestá lákajú čoraz viac turistov. Málokde nájdete takú širokú ponuku adrenalínových športov. Obľúbený je napríklad kaňoning, kitesurfing alebo lanový sklz v okolí Medellína, nadšení budú aj priaznivci horskej cyklistiky. Kolumbijci milujú tiež hudbu a tanec, zažiť môžete aj najväčší festival salsy.

Zvyšnými dvoma novinkami sú nové vydania populárnych destinácií Cyprus a Talianske jazerá a Verona. Praktickí sprievodcovia Berlitz ponúkajú tie najväčšie zaujímavosti a zmestia sa pohodlne do každého batoha.

Průvodce BruselPrůvodce PortoPrůvodce MadagaskarPrůvodce KolumbiePrůvodce KyprPrůvodce Italská jezera

Po kliknutí na obálky sa dozviete podrobnosti o jednotlivých knihách, môžete si prezrieť i ukážkové strany.

Želáme všetkým krásne a pohodové cestovanie, nech už sa vydáte na cesty po Európe alebo do ďalekých krajín.

Vaša Lingea