Novinky: sprievodcovia na leto

Pokiaľ vaše plány na leto nie sú zatiaľ úplne jasné, nechajte sa inšpirovať našimi novými sprievodcami. Myslíme na milovníkov plážových dovoleniek, adrenalínu, dobrého jedla a nezabudli sme ani na rodiny s deťmi, či na aktívnych turistov alebo nadšencov nakupovania.

Čierna hora
Slnečné pobrežie Čiernej Hory je posiate množstvom zachovalých historických pamiatok, vnútrozemiu naopak dominujú štíty mohutných hôr. Ja len na vás, či strávite dovolenku na pláži alebo sa vydáte na výlety za poznaním. Divoká príroda Čiernej Hory alebo Skadarské jazero určite stoja za návštevu. Pokiaľ by ste zatúžili po niečom nevšednom, nakuknite do susedného Albánska.

Južná Afrika
Na najjužnejší štát Afriky sa až donedávna zabúdalo. Dnes je však jedným z popredných svetových turistických destinácii. Nájdete tu prírodné rezervácie a národné parky s divokou prírodou, veľkomestá, či neobjavené pláže. Môžete zažiť vzrušujúci výlet po buši, pozorovať divoké zvieratá, alebo sa previezť na slonoch. Pestrá je aj ponuka športového vyžitia a možno ste ani netušili, že Južná Afrika je golfovým rajom.

Miláno
Centrum módy, nákupov a dizajnu a taktiež domov dvoch vynikajúcich futbalových tímov. Miláno síce neponúka toľko architektonických skvostov ako Florencia, ale môže sa pochváliť gotickou katedrálou a jedným z najprestížnejších operných domov sveta. Stena kostola Santa Maria delle Grazie uchováva jeden z najcennejších obrazov západnej civilizácie: da Vinciho Poslednú večeru.

Švajčiarsko
Švajčiarsko je vďaka horským masívom a hlbokým údoliam členitou krajinou. Milovníkom turistiky má čo ponúknuť počas celého roka. Niektoré horské vrcholy sú opradené tajuplnými mýtmi, iné sú zas výzvou pre náročnejších turistov. Každé švajčiarske mesto má svoju nezameniteľnú atmosféru a všade sa dobre najete. Je to krajina, ktorá má v Európe snáď ten najlepší imidž.

Malta
Malá krajina s veľkou históriou. Na ostrovoch sú ideálne podmienky pre vodné športy. Malta je jednou z najlepších potápačských lokalít v Stredomorí. Obľúbili si ju aj horolezci, ktorí na útesoch trénuju voľné lezenie bez istenia.

Slovinsko
Slovinsko je malá, no neuveriteľne rozmanitá krajina. Vďaka čistej prírode je rajom pre milovníkov pešej turistiky a dobrodružstva na divokej vode. Kamkoľvek zamierite, všade môžete očakávať perfektne vybavené rekreačné zariadenia. Hlavnými atrakciami sú Julské Alpy, národný park Triglav, rieka Soča alebo jazero Bled. Objavíte tu ale aj pláže, prístavy, tajomné krasové územia, hrady alebo kúpele.

Ponuka našich sprievodcov má v súčastnosti 70 titulov. Pri všetkých sa môžete spoľahnút na ich aktuálnosť a vysokú kvalitu. Pozrite sa, kde všade vás môžeme sprevádzať.