Noví sprievodcovia za poznaním

Na tohtoročné babie leto sme pre vás pripravili ďalší set sprievodcov za poznaním, dobrodružstvom i relaxáciou. Vychádza už začiatkom októbra.

Sprievodcovia Poznejte obsahujú podrobne spracované prehliadkové trasy, ktoré odhalia to najlepšie, čo poskytujú jednotlivé destinácie. Oceníte ich pri potulkách po mestách aj ako zdroj inšpirácie na výlety do okolia. Knihy vám tiež pomôžu už pri plánovaní dovolenky. Pri každej trase totiž nájdete podrobný opis, orientačný časový rozvrh, mapku a ilustračné fotky. Nechýbajú obľúbené tipy, kde sa na prechádzke občerstviť, odpočinúť si alebo si užiť skvelý výhľad. Určite oceníte aj podrobnú rozkladaciu mapu, na ktorej sú jednotlivé trasy vyznačené. Budete tak mať vždy prehľad, kde sa práve nachádzate. Jednotlivé trasy si kedykoľvek môžete spájať, rozdeľovať alebo meniť podľa aktuálnej nálady a počasia. V sprievodcovi nájdete aj praktické informácie, vďaka ktorým ušetríte čas, ochutnáte najslávnejšie špeciality alebo sa ubytujete v štýlovom hoteli. Oceníte základné slovíčka a frázy, ktoré sa hodia na nákupoch, pri orientácii v menu, na letisku alebo v nečakaných situáciách.

beg-dbr.jpg (56 KB)  beg-war.jpg (95 KB)  beg-ice.jpg (47 KB)  beg-nze.jpg (51 KB)  beg-and.jpg (56 KB)

Úplne nové destinácie sú Dubrovník a Varšava. Nechajte sa uniesť atmosférou perly Jadranu a užite si tento rok Dubrovník inak! Toto mesto je ako kulisa pre historický film, malebné a okúzľujúce, a láka prirodzene mnoho turistov. Najlepšie si ho preto vychutnáte mimo hlavnej sezóny. V sprievodcovi nájdete aj niekoľko výletov na okolité ostrovy. Budeme vás sprevádzať za pamiatkami, ponúkneme tipy pre milovníkov prírody, obdivovateľov výhľadov i gurmánov.

Varšava je rýchlo sa meniace moderné mesto s bohatou históriou. Počas niekoľkých posledných rokov zažila priam raketový vzostup. Stavajú sa tu elegantné výškové budovy a hotely, moderné múzeá, cyklotrasy a bulváre okolo rieky. Po celom meste sa vyrojilo mnoho skvelých obchodov a reštaurácií s veľmi prijateľnými cenami. Milovníci histórie, športu, nákupov, dobrého jedla a pitia si tu určite užijú.

Očakávaným prírastkom sú tiež noví sprievodcovia na Island, Nový Zéland a do Andalúzie. Vydajte sa do tajuplnej krajiny ohňa a ľadu, kde je stále čo objavovať, a preskúmajte tie najzaujímavejšie miesta Islandu. Obdivujte severskú architektúru, krásy prírody, vydajte sa na ľadovce a sopky, za gejzírmi, pozorovaním veľrýb alebo polárnou žiarou.  Alebo si užite termálne radovánky a pojmite Island ako jeden nekončiaci wellness pobyt.  Jedna vec je istá - príroda Islandu sa nepodobá ničomu, čo ste inde v Európe videli.

Nový Zéland je vyslovene rajom pre milovníkov outdoorových aktivít a adrenalínu. Napokon bungee jumping práve tu vznikol. Vrhnúť sa na gume zo skalnej rímsy alebo plošiny do prázdna pod sebou môžete na mnohých miestach. Ak tento typ zážitkov nevyhľadávate, určite si užijete klasickú turistiku, rybárčenie alebo rafting. Prejsť Nový Zéland po vlastnej osi býva výzvou aj pre skúseného cestovateľa. Trasy v tejto knihe sa preto zameriavajú na päť hlavných destinácií a je už na vás, ktoré vás najviac zaujmú.

Rastie aj obľuba slnečnej a temperamentnej Andalúzie. Je to ideálne miesto pre milovníkov histórie, ktorí nie sú rýchlo unavení slnkom. Sprievodca predstavuje hlavné mestá oblasti, v každom nájdete nespočet pamiatok i reštaurácií. Ponúkne tiež výlety do prírody aj tipy na zážitkovú turistiku. Deti určite nadchne výlet na Gibraltár, miestne opice sú jednoducho nezabudnuteľné… A dospelých zas niektorý z festivalov, napríklad s ochutnávkou sherry.