Noví veľkí sprievodcovia na cesty za exotikou

Naša nová séria podrobných sprievodcov na cesty si rýchlo našla svojich priaznivcov. Zákazníci oceňujú krásne fotografie, ktoré ich lákajú konkrétne krajiny a miesta navštíviť. Pozitívne hodnotia aj zaujímavosti z oblasti histórie, kultúry, životného štýlu, športu či gastronómie. A, samozrejme, prehľadne spracované turistické ciele, podrobné mapy a praktické rady na cesty.

Preto sme pre vás pripravili ďalšiu štvoricu nových sprievodcov po štyroch svetadieloch, v predaji. Vyskúšať ich môžete ešte tento rok, všetky totiž predstavujú destinácie, kam možno vyraziť i na jeseň alebo v zime.

Nový Zéland je rajom milovníkov adrenalínu. Užijete si tu nielen bungee jumping, ale aj surfovanie, potápanie, zlaňovanie, kitesurfing, plavby na člnoch s prúdovým motorom, zorbing prudkým svahom alebo tandemový zoskok. Špecialitou na tunajších divokých vodách je sánkovanie. Oproti tomu sa vychádzky môžu zdať statické, ale opak je pravdou. Divoká krása prírody vám doslova vyrazí dych.

Inkské pamiatky, amazonská džungľa a fascinujúce kmeňové zvyky robia z Peru poprednú turistickú destináciu. Kto by nechcel vidieť stratené mesto Machu Picchu alebo tajomné obrazce na planine Nazca! Obdivovať môžete ďalšie kultové miesta, mestá, pamiatky a predovšetkým farby všade naokolo. Peru ponúka tiež skvelé príležitosti k outdoorovým aktivitám ako je vysokohorská turistika, horolezectvo, cyklistika či rafting.

Vietnam si prešiel peklom na zemi, dnes ale ponúka návštevníkom neuveriteľné množstvo historických pamätihodností a farebných živých miest. Vo Vietname sú prítomné snáď všetky veľké svetové náboženstvá, pagody a chrámy sú verným odrazom tejto náboženskej rozmanitosti. Pýchou Vietnamu sú aj prírodné krásy, piesočné pláže i divoké pohoria topiace sa v džungli. Nemenej lákavé sú miestne kulinárske špeciality.

Grécko patrí dlhodobo k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám. Hoci ho nezaraďujeme medzi exotické krajiny, o veľké zážitky tu nie je núdza. Cestovať po Grécku je ako listovať v učebnici dejepisu. Nazrite s nami do kolísky civilizácie a demokracie, navštívte vyhlásené pamätné či mystické miesta a možno sa dozviete aj niečo o sebe. Grécko má pôvab v každom ročnom období.

průvodce Nový Zéland průvodce Peru průvodce Viietnam průvodce Řecko