Ostrovy uprostred Atlantiku

Zima naberá na sile, deti a milovníci lyžovania si užívajú snehovú nádielku. Ostatní asi občas zatúžia po hrejivom slnečnom lúči. Čo takto vyhnúť sa mrazom a navštíviť ostrovy uprostred Atlantiku? Táto predstava nie je až taká nereálna, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Do cieľa sa dostanete v priebehu jedného dňa a ceny leteniek sú veľmi nízke, zvlášť mimo sezóny. Navyše za ubytovanie nezaplatíte veľa. Naši sprievodcovia vás radi prevedú po Kanárskych ostrovoch, Kapverdoch či Madeire. Ide o celoročne vyhľadávané lokality, takže vyraziť sem môžete skutočne kedykoľvek.

Najjužnejšou destináciou sú Kapverdy, deväť ostrovov situovaných západne od Senegalu. Ležia v tropickom podnebnom pásme a vyznačujú sa nevídanou rozmanitosťou. Teploty sa počas roka menia len nepatrne. Zažite exotiku pri vodách rozbúreného Atlantiku!

Ďalším obľúbeným cieľom sú Kanárske ostrovy. Na hraniciach EÚ nájdete exotickú krajinu, slnko a teplo, a to len štyri hodiny lietadlom z Bratislavy. Kanárske ostrovy ležia na rovnakej rovnobežke ako Sahara a sú skutočne veľmi rozmanité. Tenerife láka nádhernou prírodou, Gran Canaria zasa živou atmosférou. Veterný ostrov Fuerteventura, ktorý sa môže pýšiť najkrajšími plážami Atlantiku, priťahuje milovníkov surfovania, windsurfingu, kitesurfingu a parasailingu. Komornejší Lanzarote zaujme skôr prírodou a architektúrou.

Aj Madeira leží v subtropickom pásme. Fúka tu síce častejšie, priemerné teploty však dosahujú príjemných hodnôt. Madeira je zelený, značne hornatý ostrov, prezývaný aj „ostrov večnej jari“. Rozľahlé slnečné pláže tu nenájdete. Zato ale Madeira ponúka mnoho prírodných krás, čo z ostrova robí ideálnu destináciu pre milovníkov turistiky, behania a prírody vôbec.

Kapverdy Kanárské ostrovy  Lanzarote a Fuerteventura tenerife Madeira

Kanárské ostrovy Madeira