Prví sprievodcovia v novom roku

Nový rok síce práve začal, ale rozhodne nezaháľame. Do tlačiarní sme práve poslali päticu nových vreckových sprievodcov obľúbenej rady Berlitz. Na knižných pultoch sa objavia koncom januára, ale tešiť sa na ne môžeme už teraz :)

Úplne prvý krát vás pozveme na výlet do Bologne. Aj napriek svojej nádhernej architektúre a renomé v oblasti gastronómie sa Bologna nemôže pochváliť takým množstvom turistov ako Florencia alebo Benátky. Ale to je iba dobre, mesto pôsobí omnoho prirodzenejšie, je ozajstné, čisto talianske a nebudete sa v ňom cítiť ako v múzeu. Bologna je ako stvorená na prechádzky . Takmer všetky pamiatky sú sústredené priamo v historickom centre. Mesto leží na rovine a väčšina chodníkov je skrytá v podlubiach. Pamiatok, múzeí a umeleckých pokladov je tu toľko, že ich môžete obchádzať niekoľko dní. Mesto žije aj bohatým kultúrnym životom, naplneným koncertmi, divadlom a výstavami umenia. Bolognská univerzita je najstaršia na svete. Dodnes miestnej atmosfére neskutočne prospieva početná študentská komunita, hľadajúca rozptýlenie v bohémskych baroch. Ako vidíte, Bologna ponúka pre každého niečo a pobyt tu si určite užijete.

Ďalšie štyri novinky tvoria nové vydania populárnych destinácií.

Čína vonia exotikou. Akonáhle sem priletíte, ocitnete sa v úplne inom svete – v kultúrne, historicky a lingvisticky inej dimenzii. Okrem nádherných pamiatok rozosiatych po celej krajine ponúka Čína aj množstvo prírodných krás. Nadchne priaznivcov vysokohorskej turistiky, bojových umení, akupunktúry alebo kaligrafie. A väčšina návštevníkov vám potvrdí, že čínske jedlo je zážitkom samé o sebe.

Korfu a Mallorca sú naopak klasickým dovolenkovým rajom. Síce tieto ostrovy patria rôznym štátom, jedno majú spoločné - svojim návštevníkom ponúkajú pohodový odpočinok, slnko, more a pláže. Zelený ostrov Korfu má veľmi príjemne podnebie, krásne hlavné mesto a veľa možností na výlet, napríklad do neďalekého Albánska. Mallorca vďaka teplejšiemu podnebiu láka návštevníkov takmer po celý rok. Jednoduchá letecká doprava a kvalitné služby z nej robia ideálne miesto pre pokojnú dovolenku.

Úplne iné je Poľsko. Návštevníci sú fascinovaní nespočetným množstvom pamiatok a históriou, ktorá vo svetovom meradle nemá obdoby. Poľské mestá a mestečká sú upravené, turisticky prívetivé a rozhodne sa tu žije veselo, aj keď mnohé z nich ležia v takmer zabudnutých končinách. Taktiež aj poľská príroda má čo ponúknuť. Letné kúpanie pri Balte naberá na atraktivite a turistika v Tatrách je vždy dobrou voľbou.