Noví sprievodcovia Michelin po metropolách

Rozširujeme pre vás sériu sprievodcov Michelin – Víkend a na novinky sa môžete tešiť aj v sérii Poznajte. Knihy vychádzajú v polovici apríla.

Sprievodcovia Michelin Víkend sú skvelí spoločníci pre krátkodobé návštevy miest alebo regiónov. Ponúkajú to najzaujímavejšie z danej destinácie, nájdete v nich tiež srdcové záležitosti autorov i odporúčané prehliadky. Poradia vám, ako si užiť pobyt, kam sa vydať na niečo dobré alebo za večernou zábavou. Súčasťou každého sprievodcu je aj podrobná rozkladacia mapa.

Novou destináciou je Reykjavík a okolie. Toto severské mesto láka návštevníkov po celý rok a zaujme neuveriteľnou atmosférou, architektúrou, termálnymi radovánkami a polárnou žiarou. Kniha ponúka aj výlety na ľadovce, sopky, za gejzírmi alebo romantikou Modrej lagúny. Druhá novinka mieri na juh. Nechajte sa uniesť vzrušujúcou atmosférou slnečnej Andalúzie a vydajte sa do Sevilly. Spletitá minulosť tu zanechala veľké historické dedičstvo, ale za videnie stojí aj súčasnosť. Prežiť naplno skutočnú popoludňajšiu siestu, pokochať sa výhľadom z pohodlia kaviarne, užiť si večer v rytme flamenga alebo španielskej gitary. Ďalší dvaja noví sprievodcovia vás pozývajú do Talianska. Benátky a Rím netreba predstavovať a je dosť možné, že ste tieto mestá už viackrát navštívili. Ale čo tak pozrieť sa na tieto mestá očami turistu bažiaceho po zážitkoch? Poradíme vám, ako na to.

Reykjavík a okolí Sevilla Benátky Řím Malta

Séria Poznajte vás pozýva na Maltu a ponúka poznávacie trasy po ostrovoch Malta, Ghawdex (Gozo) a Kemmuna (Comino). Nechajte sa uchvátiť prehistorickými pamiatkami, pobrežnými chodníčkami, okúzľujúcimi zálivmi a plážami. Užite si miestne slávnosti alebo trhy a ochutnajte špeciality. Kniha obsahuje nielen podrobnú mapu, na ktorej sú jednotlivé trasy vyznačené, ale aj užitočné frázy v maltčine.

Lingea