Učte sa slovíčka s portálom slovníky.lingea.sk

Potrebujete si precvičiť alebo zopakovať slovnú zásobu? Máte v pláne naučiť sa slovíčka z určitej oblasti  alebo si chcete len jednoducho overiť, koľko z toho si od školy ešte pamätáte? Práve pre vás je určená nová možnosť na portáli slovniky.lingea.sk.

A začnite najlepšie hneď.  

Vyberte požadovaný jazyk, v ktorom si slovnú zásobu potrebujete precvičiť a na hornej lište si namiesto možnosti Slovník zvoľte poslednú alternatívu z ponuky, a to Učenie sa. Vyberte si vyhovujúcu tému a hurá na to: ku každému slovíčku z témy ponúka aplikácia 4 možnosti, z ktorých je vždy len jedna správna. Na konci testu sa vám zobrazí celkové hodnotenie, chybné odpovede sú označené červeným krížikom.

slovniky-lingea-skusanie.jpg (95 KB)

 

Pokiaľ zistíte, že daná téma bola nad vaše sily, neváhajte a vydajte sa do časti Učenie sa pomocou tlačitka slovniky-lingea-ucenie-sa.jpg (2 KB) v pravom hornom rohu. V tomto režime vám aplikácia predkladá jednotlivé slovíčka vo zvolenom intervale priamo s prekladom. Pokiaľ by ste dané heslo nestihli, nič sa nedeje, pomocou šípiek sa môžete vrátiť k predchádzajúcemu slovu a potom pokračovať. Zobrazovanie hesiel je možné pozastaviť presne ako na bežnom prehrávači. Takto si môžete precvičiť ktorúkoľvek tému zo zoznamu.

slovniky-lingea-skusanie-2.jpg (126 KB)

 

Všimnite si ešte tlačítko slovniky-lingea-ucenie-sa-2.jpg (1 KB) v ľavej hornej časti okna. Týmto sa môžete prepínať a podľa svojho uváženia rozhodnúť, či si budete precvičovať slovíčka napr. zo slovenčiny do angličtiny alebo naopak, teda z angličtiny do slovenčiny.

A pokiaľ náhodou pri niektorom hesle pochybíte, nič si z toho nerobte. Cieľom programu nie je vás oznámkovať, alebo dokonca zdeptať, ale zábavnou formou si rozšíriť a zlepšiť slovnú zásobu. Enjoy.