Jazykové materiály na pomoc Ukrajincom

Je úžasné vidieť, aká vlna solidarity sa zdvihla s Ukrajinou a jej obyvateľmi unikajúcimi pred vojnou. Aj my sa radi zapojíme!

 

  1. V prvom rade ponúkame náš slovensko-ukrajinský a ukrajinsko-slovenský on-line slovník na portáli slovniky.lingea.sk alebo dict.com. Obsahuje približne 50 000 hesiel a je úplne ZADARMO. Ukrajinským deťom aj rodičom sa pri rozširovaní slovenskej slovnej zásoby môžu hodiť aj prednastavené tematické okruhy možnosť precvičovania slovíčok.

Slovník zadarmo

  1. Sprístupnili sme aj slovensko-ukrajinskú konverzáciu on-line, v ktorej nájdete stovky užitočných fráz aj slovíčok (pozdravy, poďakovanie, súhlas, nesúhlas, formulár a osobné údaje, otázky na cestu, cestovanie, ubytovanie, stravovanie...)

Konverzácie zadarmo

  1. Vzhľadom na situáciu sme o 30 % zlacnili všetky naše knižné ukrajinské tituly na e-shope, teda dve konverzácie, slovníček, šikovný slovník a gramatiku ukrajinčiny. Knihy sú síce koncipované pre slovensky hovoriacich, obsahujú prepis výslovnosti ukrajinských slov a fráz, no napriek tomu budú veľkou pomocou aj pre Ukrajincov, koordinátorov a školy pri komunikácii v slovenčine.

Knihy so zľavou