Zažite niečo nové

Chystáte sa opäť do Londýna, Paríža, Ríma alebo New Yorku a tie hlavné pamiatky ste už videli? Práve pre vás je určená nová edícia sprievodcov Zažijte, kde nájdete 100 tipov na nové nevšedné zážitky.

Pozrite sa na mestá novými očami. Objavte pokojné zákutia, zapadnuté uličky a  netradičné výstavy. Užite si bosé nohy v parku, divadlo pod šírym nebom, relax na plážovom ležadle alebo voňavú masáž. Pokochajte sa výhľadom zo strechy galérie, dajte si kávu v štýlovej kaviarni, vyskúšajte vychýrené špeciality a najlepšiu zmrzlinu. Vychutnajte si atmosféru mesta, ktoré sa ešte len prebúdza alebo naopak zažite divokú noc v niektorom z vychytených klubov. Na chvíľu podľahnite nákupnej horúčke a ulovte si svoj originálny kúsok.

Sprievodcovia sa členia na jednotlivé štvrte, pri každej nájdete množstvo rôznorodých tipov na návštevu a praktické mapy. Pokojne sa vydajte každý deň iným smerom, všetky vaše ciele budete mať vždy pekne pohromade.

                  

Londýn
Ponorte sa do bohatej histórie mesta, obdivujte kráľovskú pompu, ale nájdite si čas aj na príjemné leňošenie a rozmaznávanie tela. Navštívte National Gallery počas predĺžených otváracích hodín, prehliadku pred Buckinghamským palácom, vypočujte si nedeľný koncert vo Wigmore Hall, užite si kultúru v Somerset House a v divadle Donmar. Prejdite sa po presklenej visutej lávke na slávnom Tower Bridge alebo sa nechajte očariť vyhliadkou z futuristických mrakodrapov. Znalci určite ocenia exkurziu po osobitých krmičkách štvrtí Soho a Mayfair.

Paríž
Obdivujte veľkolepé stavby, múzeá a kostoly – musíte však byť neustále pripravení nakuknúť do uličiek, kde objavíte skryté záhradky a domy, ktoré vytvárajú súkromný Paríž, ukrytý za veľkolepými kulisami. Poobzerajte sa po trendoch v móde a životnom štýle, vychutnajte si vychýrené vône alebo sa zvezte na ikonickom eskalátore v Centre Pompidou.  V baroch na Abbesses si kúpte oficiálne najlepšiu bagetu v Paríži, urobte si piknik v rímskom amfiteátri alebo sa osviežte v plávajúcom bazéne a užívajte si nočný život na hladine. To všetko je Paríž.

Rím
Bohatá história na vás čaká doslova na každom kroku. Vyrazte peši za pamiatkami do centra alebo na bicykli po najstaršej rímskej ceste Via Appia. Zoznámte sa s temperamentnými obyvateľmi a úchvatnou kuchyňou, ochutnajte kávu a gelato. Zažite romantickú atmosféru uličiek, námestí a fontán. Viete, že Rím sa považuje za hlavné mesto romantiky? ROMA je pri čítaní odzadu AMOR.

New York
Vydajte sa na Upper West Side ochutnať skvelé bagety, prezrite si bohatú ponuku obchodov na Fifth Avenue, oddýchnite si pri šálke kávy v Greenwich Village alebo sa započúvajte do tónov miestnych hudobníkov. Nenechajte si ujsť fantastický výhľad z vrcholu niektorého mrakodrapu a užite si západ slnka nad riekou Hudson, najlepšie z lavičky v Battery Parku. A čo tak podniknúť plavbu k Soche slobody zadarmo?