Študijná konverzácia Angličtina

Študijná konverzácia Angličtina

novinka

Využite pri štúdiu angličtiny našu novú konverzáciu s hovorníčkom! Pomôže vám byť pohotový vo vyjadrovaní. Knihu tvorí klasická konverzácia, gramatika a naša špecialita, hovorníček. Pri všetkých vetách je uvedený prepis výslovnosti. Takto spracovaný študijný titul u nás vychádza prvýkrát. Konverzujte s ľahkosťou!

ISBN: 978-80-8145-289-5
väzba: mäkká, lepená väzba, mriežkové lamino
formát: 115 x 165
stránky: 288
EAN: 9788081452895
edícia: 1., 2022
Obsah
  • 80 tematických okruhov v 4 farebných sekciách
  • Stručný prehľad gramatiky, hovorníček, register
  • Celkom 6000 slov, viet a fráz s prepisom výslovnosti
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Využite pri štúdiu angličtiny túto novú autorskú konverzáciu! Naučí vás správne reagovať v bežných aj núdzových situáciách. Konverzácia je určená začiatočníkom a mierne pokročilým študentom, no užitočnou pomôckou bude aj pre maturantov. V knihe nájdete tematicky členenú slovnú zásobu a frázy, stručný prehľad gramatiky a našu špecialitu, hovorníček. Takto spracovaný študijný titul u nás vychádza prvýkrát.

Konverzácia obsahuje 80 tematických okruhov v 4 farebných sekciách, pri všetkých vetách je uvedený prepis výslovnosti. Ponúka slovnú zásobu a frázy pre mnoho situácií (pozdravy, predstavovanie, čísla, udávanie času, farby a rozmery, cestovanie, ubytovanie, stravovanie, šport a voľný čas, zoznamovanie, nakupovanie, bývanie, rodina, práca a brigáda, komunikácia a počítač...). Kniha obsahuje aj popis miestnych kulinárskych špecialít.

Ďalšou časťou príručky je stručný prehľad anglickej gramatiky. Popisuje tiež výslovnosť použitých špeciálnych fonetických znakov.

Treťou časťou konverzácie je hovorníček, slovník anglických viet. Obsahuje abecedne zoradené slová, v každom hesle nájdete praktické vety a slovné spojenia obsahujúce dané kľúčové slovo. Nájdete tu aj prepis výslovnosti. Ide o základné obraty a frázy, ktoré sa bežne používajú, často ich ale nemožno doslova preložiť. Hovorníček vychádza z veľmi obľúbenej a obsiahlejšej publikácie hovorník, ktorý je určený pokročilejším používateľom.

Veríme, že túto študijnú konverzáciu ocenia začínajúci a mierne pokročilí študenti, ktorí si potrebujú rozšíriť slovnú zásobu a získať pohotovú reakciu vo vyjadrovaní, ale tak aj pokročilejší užívatelia, ktorí tu objavia nové obraty či zaujímavé frázy.