Študijná konverzácia Španielčina

Študijná konverzácia Španielčina

novinka

Táto nová príručka vás naučí konverzovať po španielsky prirodzene a s ľahkosťou. Ponúka slovnú zásobu a frázy pre mnoho situácii, texty dopĺňajú obrázky a rôzne zaujímavosti. Kniha obsahuje aj základný prehľas gramatiky a našu špecialitu, hovorníček, ktorý vás určite nadchne. Takto spracovaný študijný titul u nás vychádza prvýkrát.

ISBN: 978-80-8145-291-8
väzba: mäkká, lepená väzba, mriežkové lamino
formát: 115 x 165
stránky: 288
EAN: 9788081452918
edícia: 1., 2022
Obsah
  • 80 tematických okruhov v 4 farebných sekciách
  • Stručný prehľad gramatiky, hovorníček, register
  • Celkom 6000 slov, viet a fráz s prepisom výslovnosti
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Využite pri štúdiu španielčiny našu novú autorskú konverzáciu s hovorníčkom, ktorá vás naučí správne reagovať v bežných a núdzových situáciách. Je určená začiatočníkom a mierne pokročilým študentom. V knihe nájdete tematicky členenú slovnú zásobu a frázy, stručný prehľad gramatiky a typické obraty radené podľa kľúčových slov. Takto spracovaný študijný titul u nás vychádza prvýkrát.

Konverzácia obsahuje 80 tematických okruhov v 4 farebných sekciách, pri všetkých vetách je uvedený prepis výslovnosti. Ponúka slovnú zásobu a frázy pre mnoho situácií (pozdravy, predstavovanie, čísla, udávanie času, farby a rozmery, cestovanie, ubytovanie, stravovanie, šport a voľný čas, zoznamovanie, nakupovanie, bývanie, rodina, práca a brigáda, komunikácia a počítač...). Kniha obsahuje aj popis miestnych kulinárskych špecialít.

Ďalšou časťou príručky je stručný prehľad španielskej gramatiky. Popisuje tiež výslovnosť použitých špeciálnych fonetických znakov.

Treťou časťou konverzácie je hovorníček, slovník španielskych viet. Obsahuje abecedne zoradené slová, v každom hesle nájdete praktické vety a slovné spojenia obsahujúce dané kľúčové slovo. Nájdete tu aj prepis výslovnosti. Ide o základné obraty a frázy, ktoré sa bežne používajú, často ich ale nemožno doslova preložiť. Hovorníček vychádza z veľmi obľúbenej a obsiahlejšej publikácie hovorník, ktorý je určený pokročilejším používateľom.

Veríme, že túto študijnú konverzáciu ocenia začínajúci a mierne pokročilí študenti, ktorí si potrebujú rozšíriť slovnú zásobu a získať pohotovú reakciu vo vyjadrovaní, ale tak aj pokročilejší užívatelia, ktorí tu objavia nové obraty či zaujímavé frázy.