Ukrajinsko-slovenská konverzácia - s nami sa dohovoríte (Словацький розмовник)

Ukrajinsko-slovenská konverzácia - s nami sa dohovoríte (Словацький розмовник)

novinka

Konverzácia slovenčiny pre Ukrajincov vhodná aj pre začiatočníkov pomôže cudzincom zvládnuť základy slovenčiny a dohovoriť sa. Fonetický prepis výslovnosti slovenských slov a fráz pomocou ukrajinskej abecedy robí z tejto príručky unikátnu publikáciu. Kniha obsahuje aj menší obojstranný slovníček.

Цей посібник дозволить вам швидко спілкуватися як у повсякденних, так і надзвичайних ситуаціях. Якщо ви зовсім новачок у cлoвaцькій мові, вам стане в нагоді транскрипція вимови на український алфавіт.

ISBN: 978-80-8145-295-6
väzba: mäkká lepená, obal lesklé lamino
formát: 95x140
stránky: 192
EAN: 9788081452956
edícia: 1, 2022
Obsah
  • 1200 viet a fráz
  • 800 slovíčok v témach
  • 5 000 hesiel v obojstrannom slovníku
  • Výslovnosť slovenských slov a frází zrozumiteľná pre Ukrajincov
  • Odporúčania a upozornenia
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Táto konverzácia umožňuje cudzincom so znalosťou ukrajinčiny pohotovo sa dorozumieť po slovensky v bežných a núdzových situáciách. Konverzácia je vhodná aj pre úplných začiatočníkov. Pri slovenských slovách a frázach je doplnený prepis slovenskej výslovnosti prostredníctvom ukrajinských znakov, Ukrajinci tak ľahko prečítajú texty po slovensky.

Цей посібник дозволить вам швидко спілкуватися як у повсякденних, так і надзвичайних ситуаціях. Якщо ви зовсім новачок у словацькій мові, вам стане в нагоді транскрипція вимови на український алфавіт. Посібник має чітко структурований текст, в якому кожен може легко орієнтуватися.

Konverzácia je členená tematicky, ponúka slovnú zásobu a frázy pre desiatky situácií (pozdravy, číslovky, udávanie času, predstavovanie, cestovanie (autom, lietadlom, vlakom, mestskou dopravou), ubytovanie, stravovanie, nakupovanie, rodina, práca a brigáda, banka, komunikácia a počítač...). Venuje sa taktiež núdzovým situáciám a kontaktu s úradmi, ako je návšteva lekára, prvá pomoc, nehoda, vypĺňanie formulárov, pasová a colná kontrola alebo hlásenia na polícii.

Okrem fráz a slovíčok v témach obsahuje základný slovensko-ukrajinský a ukrajinsko-slovenský slovníček.

Táto slovenská konverzácia je koncipovaná pre ukrajinsky hovoriacich ľudí. Ak hľadáte klasickú ukrajinskú konverzáciu pre slovensky hovoriacich ľudí, nájdete ju tu.

Na našich online platformách sme bezplatne sprístupnili jazykové nástroje pre ukrajinčinu. Okrem doteraz dostupných obojstranných slovníkov pribudla na našich portáloch sekcia s ucelenými konverzačnými frázami. V prípade väčšej jazykovej bariéry sú k dispozícii online prekladače kombinujúce viac ako 30 jazykov.