Sme online +421 252 920 579
Akí sú? Nemci

Akí sú? Nemci

book
Tlačená kniha
Na sklade U Vás najskôr 26. 7. question
6,50 €

delivery car

Doprava zdarma
pri nákupe nad 40 €

delivery package

Doručujeme
po celom Slovensku a do zahraničia

delivery arrow

Tovar môžete vrátiť
do 14 dní bez udania dôvodu

Nemci, tradične považovaní za národ robotov, ktorých autá predčia všetky ostatné a ktorých futbalový tím len málokedy prehrá, môžu vzbudzovať dojem úplnej neotrasiteľnosti. Za touto fasádou sa však skrýva národ výrazne vnútorne neistý tým, kde sa nachádza, kam smeruje, a dokonca aj tým, ako sa sem dostal. Perfekcionalizmus je prvotnou charakteristikou Nemcov. Kompromis a rozhodnutie, že takto to stačí, jednoducho nestačí. Presnejšie povedané, stačí len to najlepšie. Ordnung, „poriadok“, sa prejavuje vo všetkých podobách – nielen ako čistota, ale aj ako korektnosť, správnosť, primeranosť a veľa ďalších aspektov. Nemci sa považujú tiež za veľmi vzdelaných. Napriek panujúcemu presvedčeniu však nie je pravda, že vedia všetko, platí len, že vedia všetko lepšie.

Žiadny iný národ nevníma tak silno potrebu vychádzať s ostatnými. Z času na čas vás ale možno zarazí nemecká otvorenosť a priamosť. Nemci nie sú prispôsobení, aby dokázali priznať, že sa mýlia alebo že urobili chybu. Ak sa im niečo nepáči, počítajte s tým, že vám to povedia úplne jednoznačne. Sú tiež presvedčení, že na každú otázku existuje správna odpoveď.

Nemci nemajú radi verejné prejavy výstrednosti. V krajine, kde sa istá rodina sťažovala, že ich susedia vešajú svoje prádlo na šnúru neusporiadane, sa tomu pravdepodobne nikto nečuduje a ani sa čudovať nemôže. Zapadať je cnosť, vyčnievať prečin. Nemci trpia značným počtom obsesií: sú pre nich formou odreagovania. Obľúbenými témami sú zdravotný stav a stav spoločnosti. Posadnutosť si vyvinuli zo stavu svojej obuvi a áut. Autá nie sú pre Nemcov otázkou života a smrti, ich význam je oveľa zásadnejší.

V knihe sa dočítate mnoho ďalších zaujímavostí písaných humorným spôsobom.

Bibliografické údaje

ISBN978-80-8145-308-3
VäzbaV4 - mäkká šitá
EAN9788081453083
Formát111 x 178 mm
Strán96
Vydanie1., 2022
  • 99 % tovaru skladom
  • 500+ titulov
  • 54 jazykov
  • 27 rokov skúseností