Južná a Stredná Amerika - jazykový sprievodca

Južná a Stredná Amerika - jazykový sprievodca

Podrobný jazykový sprievodca na cesty po Južnej a Strednej Amerike - všade tam, kde sa používa portugalčina, španielčina alebo kečuánčina. Táto výnimočná publikácia u nás vychádza po prvýkrát. Bonus navyše: obojstranný slovník kečuánčiny.
Vydajte sa objavovať svet!

ISBN: 978-80-8145-023-5
väzba: lepená, mäkký obal, matné lamino
formát: 95 x 140 mm
stránky: 400
EAN: 9788081450235
edícia: 1., 2012
Obsah
  • brazílska portugalčina, americká španielčina, kečuánčina
  • 1 100 viet a fráz
  • 1 000 slovíčok
  • Výslovnosť
  • Odporúčania a upozornenia
  • Užitočné prílohy
  • Bonus: Obojstranný slovník kečuánčiny
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Jazykový sprievodca na cesty po Južnej a Strednej Amerike vás bude sprevádzať všade tam, kde sa používa portugalčina, španielčina alebo kečuánčina. Táto výnimočná kompaktná publikácia u nás vychádza vôbec po prvýkrát.

Španielčina je jedným z najrozšírenejších jazykov sveta, ako svoju materčinu ju v súčasnosti používa viac ako 400 miliónov ľudí, ďalších 100 miliónov sa ňou dorozumie. Najviac hovoriacich nájdete okrem juhoamerických štátov v Mexiku a USA. Rastie aj vplyv portugalčiny, po portugalsky dnes hovorí štvrť miliardy ľudí, z toho viac ako 200 miliónov v samotnej Brazílii. Po portugalsky sa okrem Portugalska a Brazílie hovorí tiež v Afrike, Ázii a Oceánii. Zvyšuje sa aj význam brazílskej portugalčiny, najmä vďaka rastúcemu vplyvu Brazílie v obchodnom svete. Rozdiely medzi európskou a americkou verziou sú nielen v slovnej zásobe, ale hlavne vo výslovnosti ako španielčiny, tak aj brazílskej portugalčiny.

Kečuánčina je po španielčine a portugalčine vôbec najpoužívanejším juhoamerickým jazykom, medzi indiánskymi jazykmi zaujíma prvé miesto. Ide o jazyk pôvodných Indiánov, najrozšírenejší z tých indiánskych jazykov, ktorými sa hovorí v Peru, Bolívii, ale aj v častiach Kolumbie, Čile či Argentíny. Odhaduje sa, že má okolo 10 miliónov rodených hovoriacich. Príručka pre tento jazyk vychádza vôbec po prvýkrát, navyše v nej nájdete aj obojstranný kečuánsko-slovenský a slovensko-kečuánsky slovník. Ten vznikal skutočne v teréne, pretože ide o hovorový jazyk a písomností v ňom je veľmi málo.

Príručka obsahuje aj rozsiahlu prílohu o cestovaní po Južnej Amerike, zaujímavé miesta v jednotlivých krajinách, porovnanie portugalskej a brazílskej portugalčiny alebo slovníček najbežnejších výrazov, s ktorými sa v jednotlivých krajinách Južnej a Strednej Ameriky na ulici stretnete. Táto aktuálna knižočka vám pomôže skutočne spoznať vzdialené krajiny i život a tradície ich obyvateľov. Vydajte sa objavovať svet!