Španielsko - jazykový sprievodca

Španielsko - jazykový sprievodca

Vo výnimočnom jazykovom sprievodcovi na cesty po Španielsku nájdete okrem španielčiny aj ďalšie tri jazyky, ktorými sa tu hovorí - katalánčinu, baskičtinu a galícijčinu. Pre každý jazyk uvádzame aj stručný prehľad gramatiky, v prípade baskičtiny a galícijčiny ide o prvý taký prehľad a jazykovú príručku u nás.

ISBN: 978-80-8145-022-8
väzba: lepená, mäkký obal, matné lamino
formát: 95 x 140 mm
stránky: 512
EAN: 9788081450228
edícia: 1., 2012
Obsah
  • španielčina, katalánčina, baskičtina, galícijčina
  • 1 100 viet a fráz
  • 1 000 slovíčok
  • Výslovnosť
  • Odporúčania a upozornenia
  • Užitočné prílohy
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Vo výnimočnom jazykovom sprievodcovi na cesty po Španielsku nájdete okrem španielčiny aj ďalšie tri jazyky, ktorými sa tu hovorí a zároveň sú aj úradnými jazykmi. Ide o katalánčinu, baskičtinu a galícijčinu. Katalánčinu využijete napríklad v Barcelone či na Baleárskych ostrovoch. V Baskicku sa už na prvý pohľad stretnete s tajomnou baskičtinou v podobe dvojjazyčných verejných nápisov. Galícijčinu budete počuť na severozápade krajiny, hovorí tu ňou takmer 3 milióny ľudí. Pre každý jazyk uvádzame aj stručný prehľad gramatiky, v prípade baskičtiny a galícijčiny ide o prvý taký prehľad a jazykovú príručku u nás.

Veríme, že vám táto príručka spríjemní spoznávanie vzdialených krajín, života a tradícií ich obyvateľov. Aj pár slovíčok a fráz vyrieknutých v jazyku miestnych obyvateľov navodí srdečnú atmosféru, uľahčí komunikáciu i riešenie núdzových situácií. Užite si návštevu týchto krajín!