Lexicon 7 Taliansky praktický slovník

Lexicon 7 Taliansky praktický slovník

Nový naozaj praktický slovník pre stredne pokročilých užívateľov a študentov talianskeho jazyka, dielo autorského kolektívu Lingea. Aktuálna slovná zásoba zachytáva súčasnú písanú a hovorenú taliančinu. Aplikácia Lexicon 7 umožňuje komfortné a rýchle vyhľadávanie prekladov. Slovník je dostupný ako ESD licencia (bez CD). Stiahnite si ho po registrácii na našich stránkach a všetko si vyskúšajte! Sami uvidíte, že je to naozaj skvelý slovník za veľmi príjemnú cenu. Ďalšie informácie nájdete nižšie.

ISBN: 978-80-7508-577-1
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085771
formát: download, časovo neobmedzená licencia pre 2 zariadenia
edícia: 2019, možnosť upgrade
Obsah
  • 73 000 hesiel, 122 000 významov, 14 000 slovných spojení, 248 000 prekladov, lekcie v režime učenia a skúšania
Vlastnosti
  • Aktuálna a praktická slovná zásoba, možnosť vkladania vlastných hesiel do užívateľského slovníku
  • Početné možnosti nastavenia aplikácie: farba, písmo, jazyk komunikácie vrátane celej nápovedy, vyhľadávanie a zobrazenie hesiel
  • Široké možnosti vyhľadávania: v ľubovoľnom tvare, čiastočne zadané alebo s preklepom, podľa výslovnosti, kdekoľvek uprostred hesla
  • Výukové funkcie: nahovorená výslovnosť, tabuľky tvaroslovia, synonymá, témy, učenie slovíčok, gramatika
  • Funkcia pop-up: preberanie slov zo schránky, funkcia mouse-over: preklad slov pod kurzorom myši (OS Windows)
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Nová verzia praktického slovníka pre stredne pokročilých používateľov a študentov taliančiny, dielo autorského kolektívu Lingea. Aktualizovaná a rozšírená slovná zásoba zachytáva súčasnú písanú a hovorovú taliančinu. Aplikácia Lexicon 7 umožňuje komfortné a rýchle vyhľadávanie prekladu a ponúka množstvo ďalších funkcií. Slovník je dostupný ako ESD licencia (stiahnutím z internetu). Stiahnite si ho po registrácii na našich stránkach a všetko vyskúšajte! Sami uvidíte, že je to naozaj skvelý slovník za veľmi príjemnú cenu.

Tento slovník má o 2 000 hesiel a 52 000 prekladov viac než knižné vydanie praktického slovníka. Obsahuje heslá s výslovnosťou, príklady a fráze zo súčasnej taliančiny, gramatiku i konverzačné frázy. Práve veľké množstvo príkladov z bežného jazyka je jednou z najväčších predností slovníka. Heslá sú spracované prehľadne a graficky upravené tak, aby používateľovi umožnili čo najrýchlejšie nájsť nielen správny preklad, ale tiež ho správne použiť v danom kontexte.

Lexicon 7 si možno upraviť podľa vlastného vkusu. Zvoliť si môžete farbu (skin), veľkosť a typ písma, jazyk komunikácie vrátane pomocníka alebo spôsoby vyhľadávania a zobrazenia hesiel. Nastaviť si môžete aj jazyk komunikácie aplikácie (slovensky, anglicky, česky, rusky, taliansky alebo španielsky). V príslušnom jazyku sa zobrazuje aj pomocník. Lexicon 7 možno používať v operačných systémoch Windows, Linux a macOS.

Slovník ponúka široké možnosti vyhľadávania i množstvo vzdelávacích funkcií. Vďaka heslám s výslovnosťou rozvíja počúvanie s porozumením a trénuje výslovnosť. Režim učenia a skúšania slovíčok využijete na rozširovanie odbornej slovnej zásoby z viacerých oblastí (príroda, spoločnosť, jazyk). Môžete si vytvárať vlastné lekcie i vkladať vlastné heslá do používateľského slovníka. K dispozícii je aj prehľad gramatiky členený do jednotlivých kapitol. Šikovnou pomôckou sú aj synonymá, antonymá, frázové slovesá alebo celé tabuľky tvaroslovia ohybných talianskych slov (skloňovanie, časovanie), čo oceníte najmä pri nepravidelných slovesách.

Vyskúšajte si tento praktický slovník! Mesačnú plnú verziu stiahnete po registrácii tu. Ak sa ho rozhodnete zakúpiť, dostanete od nás po zaplatení produktový kľúč, pomocou ktorého slovník aktivujete natrvalo. Ak si tento slovník nebudete chcieť kúpiť, nemusíte robiť nič, po uplynutí 30 dní aplikácia prestane fungovať.