Lexicon 7 Nemecký lekársky slovník

Lexicon 7 Nemecký lekársky slovník

Nový obojstranný nemecký lekársky slovník Linge Lexicon 7 prináša aktualizovanú a výrazne rozšírenú terminológiu zo všetkých odborov lekárskej vedy aj praxe so zameraním na ustálené slovné spojenia (choroby, diagnostika, liečba, anatómia, farmaceutika atď.) Aplikácia Lexicon 7 sa ľahko ovláda a jednoducho spolupracuje s inými programami. Slovník je k dispozícii ako ESD (bez CD). Stiahnite si 30 dňovú verziu z našich stránok a slovník si vyskúšajte! Podrobnosti nižšie.

ISBN: 978-80-7508-567-2
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085672
formát: download, časovo neobmedzená licencia pre 2 zariadenia
edícia: 2019, možnosť upgrade
Obsah
  • 33 500 hesiel, 36 000 významov, 14 000 slovných spojení, 83 000 prekladov, 17 tematických skupín v režime učenia a skúšania
  • Choroby, diagnostika a liečba, anatómia a patológia, farmakológia
Vlastnosti
  • Možnosť vkladania vlastných hesiel do užívateľského slovníku
  • Početné možnosti nastavenia aplikácie: farba, písmo, jazyk komunikácie vrátane celej nápovedy, vyhľadávania a zobrazovania hesiel
  • Široké možnosti vyhľadávania: v ľubovoľnom tvare, zadané čiastočne alebo s preklepom, podľa výslovnosti, kdekoľvek vo vnútri hesiel
  • Funkcia pop-up: preberanie slov zo schránky, funkcia mouse-over: preklad slov pod kurzorom myši (OS Windows)
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Nový obojstranný nemecký lekársky slovník Lingea Lexicon 7 prináša aktuálnu overenú terminológiu zo všetkých odborov lekárskej vedy i praxe so zameraním na ustálené slovné spojenia (choroby, diagnostika, liečba, anatómia, farmakológia atď.). Aplikácia Lexicon 7 sa jednoducho ovláda a bez problémov spolupracuje s inými programami. Slovník je dostupný ako ESD licencia. Lexicon 7 možno používať na operačných systémoch Windows, macOS a Linux. Stiahnite si 30-dňovú verziu z našich stránok a slovník vyskúšajte. Podmienkou stiahnutia je vytvorenie používateľského účtu.

Aplikácia Lexicon 7 umožňuje rýchle a pohodlné vyhľadávanie slov a slovných spojení. Slová možno vyhľadávať v akomkoľvek tvare kdekoľvek v slovníku bez nutnosti prepínania medzi nemčinou a slovenčinou. Do slovníka si môžete vložiť aj vlastné heslá.

V rámci nastavenia parametrov aplikácie si môžete nastaviť automatické prekladanie slova vloženého do schránky (pop-up) alebo slova pod kurzorom myši (mouse-over, platí len pre Windows). Túto funkciu aktivujete prepnutím do režimu mini (preklad slovíčka okamžite vidíte v malom okne Lexiconu). Nastaviť si môžete aj jazyk komunikácie aplikácie (slovensky, anglicky, česky, rusky, taliansky alebo španielsky). V príslušnom jazyku sa zobrazuje tiež aj pomocník.

Praktickou vzdelávacou pomôckou je 17 tematických skupín v režime učenia a skúšania slovíčok. Ide o oblasť anatómie (hlava, telo, orgány, kosti, svaly, tkanivá, krv…), liečby (príznaky, choroby, zranenia, postupy, lieky) a zdravotníctva (nemocnice, personál, výbava, odbory). Tieto okruhy sú k dispozícii na nemeckej i slovenskej strane.