Lexicon 7 Anglický lekársky slovník

Lexicon 7 Anglický lekársky slovník

Nový obojstranný lekársky slovník Lingea Lexicon 7 prináša aktuálnu overenú terminológiu zo všetkých odborov lekárskej vedy a praxe so zameraním na ustálené slovné spojenia (choroby, diagnostika, liečba, anatómia atď.). Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7. Slovník je dostupný ako ESD licencia. Stiahnite si 30 dňovú verziu z našich stránok a slovník si vyskúšajte! Podrobnosti nižšie.

ISBN: 978-80-7508-555-9
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085559
formát: download, časovo neobmedzená licencia pre 2 zariadenia
edícia: 2019, možnosť upgrade
Obsah
  • 51 000 hesiel a slovných spojení, 31 500 významov, 76 000 prekladov, 17 tematických skupin v režimu učení a zkoušení
Vlastnosti
  • Možnosť vkladania vlastných hesiel do užívateľského slovníku
  • Početné možnosti nastavenia aplikácie: farba, písmo, jazyk komunikácie vrátane celej nápovedy, vyhľadávania a zobrazovania hesiel
  • Široké možnosti vyhľadávania: v ľubovoľnom tvare, zadané čiastočne alebo s preklepom, podľa výslovnosti, kdekoľvek vo vnútri hesiel
  • Funkcia pop-up: preberanie slov zo schránky, funkcia mouse-over: preklad slov pod kurzorom myši (OS Windows)
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Nový obojstranný lekársky slovník Lingea Lexicon 7 prináša aktuálnu overenú terminológiu zo všetkých odborov lekárskej vedy i praxe so zameraním na ustálené slovné spojenia (choroby, diagnostika, liečba, anatómia atď.). Do novej verzie sme doplnili viac než 5 000 nových hesiel a 12 000 prekladov. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia  Lexicon 7. Slovník je dostupný ako ESD licencia, to znamená, že si ho stiahnete z našich stránok. Slovník môžete vyskúšať na jeden mesiac zadarmo, je nutné sa zaregistrovať. Lexicon 7 možno používať na operačných systémoch Windows, macOS a Linux.

Aplikácia Lexicon 7 umožňuje rýchle a pohodlné vyhľadávanie slov a slovných spojení. Slová možno vyhľadávať v akomkoľvek tvare kdekoľvek v slovníku bez nutnosti prepínania medzi jednotlivými jazykmi. Do slovníka si môžete zapisovať poznámky k heslám alebo aj vkladať  vlastné heslá. Jednoducho sa ovláda a spolupracuje s inými programami. V rámci nastavenia parametrov aplikácie si môžete nastaviť automatické prekladanie slova vloženého do schránky (pop-up) alebo slova pod kurzorom myši (mouse-over, platí len pre Windows). Túto funkciu aktivujete prepnutím do režimu mini (preklad slovíčka okamžite vidíte v malom okne Lexiconu). Nastaviť si môžete aj jazyk komunikácie aplikácie (slovensky, anglicky, česky, rusky, taliansky alebo španielsky). V príslušnom jazyku sa zobrazuje tiež aj pomocník.

Praktickou vzdelávacou pomôckou je 17 tematických skupín v režime učenia a skúšania slovíčok. Ide o oblasť anatómie (hlava, telo, orgány, kosti, svaly, tkanivá, krv…), liečby (príznaky, choroby, zranenia, postupy, lieky) a zdravotníctva (nemocnice, personál, výbava, odbory). Tieto okruhy sú k dispozícii na anglickej i slovenskej strane.