Lexicon 7 Nemecký technický slovník

Lexicon 7 Nemecký technický slovník

Nový aktualizovaný nemecký technický slovník Lingea Lexicon 7 ponúka overené heslá a slovné spojenia z oblasti informatiky, chémie, elektrotechniky, strojárenstva, stavebníctva a ďalších odborov súčasnej vedy a techniky. Obsahuje množstvo odborných slovných spojení, ktoré vo všeobecných slovníkoch nenájdete. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7. Stiahnite si 30dňovú verziu z našich stránok a slovník si vyskúšajte! Podrobnosti nižšie.

ISBN: 978-80-7508-566-5
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085665
formát: download, časovo neobmedzená licencia pre 2 zariadenia
edícia: 2019, možnosť upgrade
Obsah
  • 71 000 hesel, 64 000 významů, 67 000 slovních spojení, 267 000 překladů
  • Velké množství slovních spojení (informatika, chemie, elektrotechnika, strojírenství, stavebnictví, hutnictví, energetika, geologie...)
Vlastnosti
  • Možnosť vkladania vlastných hesiel do užívateľského slovníku
  • Značné možnosti nastavenia aplikácie: farba, písmo, jazyk komunikácie vrátane celej nápovedy, vyhľadávanie a zobrazenie hesiel
  • Široké možnosti vyhľadávania: v ľubovoľnom tvare, zadané čiastočne alebo s preklepom, kdekoľvek vnútri hesiel
  • Funkcie pop-up: preberanie slov zo schránky, funkcia mouse-over: preklad slov pod kurzorom myši (OS Windows)
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Nový technický slovník Lingea Lexicon 7 ponúka overené heslá a praktické odborné slovné spojenia zo súčasnej nemčiny, to všetko z oblasti informatiky, fyziky, chémie, elektrotechniky, strojárstva, stavebníctva, hutníctva, geológie, energetiky a ďalších vedných odborov a techniky. Obsahuje množstvo odborných slovných spojení, ktoré vo všeobecných slovníkoch nenájdete. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7, ktorá umožňuje komfortné a rýchle ovládanie pri práci s jazykmi. Slovník je dostupný ako ESD licencia (bez CD), stiahnete si ju online z našich stránok. Po registrácii môžete slovník na jeden mesiac vyskúšať zdarma. Lexicon 7 funguje na operačných systémoch Windows, macOS a Linux.

Inovácie sa dočkala aplikácia Lexicon 7, ktorá umožňuje rýchle a pohodlné vyhľadávanie slov a slovných spojení. Heslá v slovníku možno vyhľadávať obojstranne (bez nutnosti prepínania medzi jednotlivými jazykmi), v ľubovoľnom tvare (drvený -> drviť, liegt-liegen) a kdekoľvek uprostred ďalších hesiel (tzv. fulltext). Inteligentné vyhľadávanie si poradí aj so slovami zadanými len čiastočne (*plyn -> plyn, bioplyn, svietiplyn, medziplyn) alebo s preklepom (feler -> Feder, Feuer, Fehler, Fell, Feld). Do slovníku si tiež môžete vkladať vlastné heslá.

Lexicon 7 bez problémov spolupracuje aj s inými programami: môžete si nastaviť automatické prekladanie slova vloženého do schránky alebo slova pod kurzorom myši. Túto funkciu aktivujete prepnutím do režimu mini (preklad slovíčka okamžite vidíte v malom okne Lexiconu). Nastaviť si môžete aj jazyk komunikácie aplikácie (slovensky, česky, anglicky, rusky, taliansky alebo španielsky). V príslušnom jazyku sa zobrazuje aj pomocník.

Lexicon 7 možno používať na operačných systémoch Windows, macOS a Linux. Stiahnite si ho na act.lingea.eu, je nutné sa zaregistrovať. Ide o plnú 30-dňovú verziu, ktorú si môžete nezáväzne vyskúšať. Po zakúpení získate produktový kľúč, pomocou ktorého slovník aktivujete natrvalo.