Lexicon 7 Anglický technický slovník

Lexicon 7 Anglický technický slovník

Nový technický slovník Lingea Lexicon 7 ponúka overené heslá a praktické odborné slovné spojenia zo súčasnej angličtiny, to všetko z oblastí informatiky, chémie, elektrotechniky, strojárenstva, stavebníctva a ďalších odborov vedy a techniky. Množstvo odborných slovných spojení vo všeobecných slovníkoch nenájdete. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7. Stiahnite si 30 dňovú verziu z našich stránok a slovník si vyskúšajte! Podrobnosti nižšie.

ISBN: 978-80-7508-554-2
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085542
formát: download, časovo neobmedzená licencia pre 2 zariadenia
edícia: 2019, možnosť upgrade
Obsah
  • 45 900 hesiel, 56 000 významov, 83 200 slovných spojení, 176 900 prekladov
  • Veľké množstvo slovných spojení (informatika, chémia, elektrotechnika, strojárenstvo, stavebníctvo, hutníctvo, energetika, geológia...)
Vlastnosti
  • Možnosť vkladania vlastných hesiel do užívateľského slovníku
  • Početné možnosti nastavenia aplikácie: farba, písmo, jazyk komunikácie vrátane celej nápovedy, vyhľadávania a zobrazovania hesiel
  • Široké možnosti vyhľadávania: v ľubovoľnom tvare, zadané čiastočne alebo s preklepom, podľa výslovnosti, kdekoľvek vo vnútri hesiel
  • Funkcia pop-up: preberanie slov zo schránky, funkcia mouse-over: preklad slov pod kurzorom myši (OS Windows)
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Nový technický slovník Lingea Lexicon 7 ponúka overené heslá a praktické odborné slovné spojenia zo súčasnej angličtiny, to všetko z oblasti informatiky, fyziky, chémie, elektrotechniky, strojárstva, stavebníctva, hutníctva, geológie, energetiky a ďalších odborov súčasnej vedy a techniky. Obsahuje množstvo odborných slovných spojení, ktoré vo všeobecných slovníkoch nenájdete. Do novej verzie sme doplnili viac než 30 000 nových hesiel a 60 000 prekladov. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia – Lexicon 7, ktorá umožňuje komfortné a rýchle ovládanie pri práci s jazykmi. Slovník je dostupný ako ESD licencia, to znamená, že si ho stiahnete online z našich stránok. Po registrácii slovník môžete jeden mesiac vyskúšať zdarma. Lexicon 7 funguje na operačných systémoch Windows, macOS a Linux.

Aplikácia Lexicon 7 umožňuje rýchle a pohodlné vyhľadávanie slov a slovných spojení. Slová možno vyhľadávať v akomkoľvek tvare kdekoľvek v slovníku bez nutnosti prepínania medzi jednotlivými jazykmi. Do slovníka si môžete zapisovať poznámky k heslám alebo aj vkladať vlastné heslá. Jednoducho sa ovláda a spolupracuje s inými programami. V rámci nastavenia parametrov aplikácie môžete využívať automatické preberanie textu zo schránky (pop-up) alebo špeciálnu funkciu prekladania textu pod kurzorom (bez kliknutia myšou, tzv. mouse-over, len pre operačný systém Windows). Túto funkciu aktivujete prepnutím do režimu mini (preklad slovíčka okamžite vidíte v malom okne Lexiconu). Nastaviť si môžete aj jazyk komunikácie aplikácie (slovensky, anglicky, česky, rusky, taliansky alebo španielsky). V príslušnom jazyku sa zobrazuje tiež aj pomocník.