Lexicon 7 Francúzsky technický slovník

Lexicon 7 Francúzsky technický slovník

Novo aktualizovaný a rozšírený technický slovník, autorské dielo kolektívu Lingea. Slovník je zameraný na praktickú slovnú zásobu a odborné ustálené spojenia používané v najrôznejších technických odboroch. Aktuálnosť a zameranie slovníkov z neho robí jedinečný titul. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7, ktorá umožňuje komfortné a rýchle prekladanie. Slovník je dostupný ako ESD licencia (bez CD). Stiahnite si 30 dňovú verziu a slovník si vyskúšajte. Podrobnosti nižšie.

ISBN: 978-80-7508-561-0
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085610
formát: download, časovo neobmedzená licencia pre 2 zariadenia
edícia: 2019, možnosť upgrade
Obsah
  • 26 000 hesiel, 33 000 významov, 41 000 slovných spojení, 99 000 prekladov
  • Veľké množstvo slovných spojení (výpočtová technika, chémia, potravinárstvo, elektrotechnika, letectvo, automob. priemysel, stavebníctvo, strojárenstvo, stavebníctvo, lesníctvo, hutníctvo, energetika, geológia...)
Vlastnosti
  • Možnosť vkladania vlastných hesiel do užívateľského slovníku
  • Početné možnosti nastavenia aplikácie: farba, písmo, jazyk komunikácie vrátane celej nápovedy, vyhľadávania a zobrazovania hesiel
  • Široké možnosti vyhľadávania: v ľubovoľnom tvare, zadané čiastočne alebo s preklepom, podľa výslovnosti, kdekoľvek vo vnútri hesiel
  • Funkcia pop-up: preberanie slov zo schránky, funkcia mouse-over: preklad slov pod kurzorom myši (OS Windows)
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Aktualizovaný a rozšírený technický slovník, autorské dielo kolektívu Lingea. Slovník sa zameriava na praktickú slovnú zásobu a odborné ustálené slovné spojenia používané v najrôznejších technických odboroch od výpočtovej techniky, robotiky, matematiky, fyziky, elektrotechniky, stavebníctva, architektúry, strojárstva, energetiky, hutníctva, petrochémie, potravinárstva, rybolovu, lesníctva, letectva až po automobilový a textilný priemysel. Maximálny dôraz sme kládli na aktuálnosť terminológie, ktorú sme dosiahli okrem iného intenzívnym využitím internetových zdrojov a odbornej zahraničnej tlače. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia – Lexicon 7, ktorá umožňuje komfortné a rýchle ovládanie pri práci s jazykmi. Slovník je dostupný ako ESD licencia, to znamená, že si ho stiahnete online z našich stránok. Po registrácii slovník môžete jeden mesiac vyskúšať zdarma. Lexicon 7 funguje na operačných systémoch Windows, macOS a Linux.

Nová aplikácia ponúka vylepšené fulltextové vyhľadávanie a súhrnný náhľad fulltextu. Môžete tak jednoducho a rýchlo vyhľadať ustálené slovné spojenia v akomkoľvek tvare kdekoľvek v slovníku (operačná+pamäť, bezpilotné+lietadlo, pancierové+sklo, merná+plocha, …). Odborné príznaky pri prekladoch i príkladoch vám umožnia vybrať ten najvhodnejší ekvivalent. Inteligentné vyhľadávanie si poradí aj so slovami zadanými len čiastočne (*tlač →dotlač, kníhtlač, potlač, oceľotlač) alebo s preklepom (moécule → molécule, matisa → matica). Nájde aj slová, ktoré nie sú zadané v základnom tvare (vais →aller). Do slovníka si tiež môžete vkladať vlastné heslá.

Lexicon 7 sa jednoducho ovláda a bez problémov spolupracuje s inými programami: môžete si nastaviť automatické prekladanie slova vloženého do schránky (pop-up) alebo slova pod kurzorom myši (mouse-over, platí len pre Windows). Túto funkciu aktivujete prepnutím do režimu mini (preklad slovíčka okamžite vidíte v malom okne Lexiconu). Nastaviť si môžete aj jazyk komunikácie aplikácie (slovensky, anglicky, česky, rusky, taliansky alebo španielsky). V príslušnom jazyku sa zobrazuje aj pomocník.

Lexicon 7 možno používať na operačných systémoch Windows, macOS a Linux. Stiahnite si ho z našich stránok, je nutné sa zaregistrovať. Ide o plnú 30-dňovú verziu, ktorú si môžete nezáväzne vyskúšať. Po zakúpení získate produktový kľúč, pomocou ktorého slovník aktivujete natrvalo.