Lexicon 7 Španielsky praktický slovník

Lexicon 7 Španielsky praktický slovník

Nová verzia naozaj praktického slovníku pre stredne pokročilých užívateľov, dielo autorského kolektívu Lingea. Aktualizovaná slovná zásoba zachytáva súčasnú písanú a hovorenú španielčinu. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7. Určite oceníte tabuľky tvaroslovia (skloňovanie, časovanie), prehľad gramatiky alebo funkciu učenia a skúšania slovíčok. Slovník je dostupný ako ESD licencia (bez CD). Stiahnite si ho po registrácii na našich stránkach a všetko si vyskúšajte! Sami uvidíte, že je to naozaj skvelý pomocník za veľmi príjemnú cenu. Ďalšie informácie nájdete nižšie.

ISBN: 978-80-7508-573-3
systém: Windows 7/8/8.1/10, macOS 10.7 a vyšší, Linux
EAN: 9788075085733
formát: download, časovo neobmedzená licencia pre 2 zariadenia
edícia: 2019, možnosť upgrade
Obsah
  • 75 000 hesiel, 127 000 významov, 19 000 príkladov, fráz a idiómov, 262 000 prekladov
  • učenie a skúšanie slovíčok z tematických okruhov, prehľad gramatiky, slovník využitia slov
Vlastnosti
  • Aktuálna veľká slovná zásoba, možnosť vkladania vlastných hesiel do užívateľského slovníku
  • Široké možnosti vyhľadávania: v ľubovoľnom tvare, čiastočne zadané alebo s preklepom, podľa výslovnosti, kdekoľvek uprostred hesla
  • Výukové funkcie: nahovorená výslovnosť, tabuľky tvaroslovia, synonymá, témy, učenie slovíčok, gramatika
  • Funkcia pop-up: preberanie slov zo schránky, funkcia mouse-over: preklad slov pod kurzorom myši (OS Windows)
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Nová verzia praktického slovníka pre stredne pokročilých používateľov španielčiny. Aktualizovaná a rozšírená slovná zásoba zachytáva súčasnú písanú a hovorovú španielčinu. Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7, ktorá umožňuje komfortné a rýchle vyhľadanie prekladu. Slovník je dostupný ako ESD licencia (stiahnutím z internetu).

Tento slovník obsahuje heslá s výslovnosťou, príklady a frázy zo súčasnej španielčiny, gramatiku i konverzačné frázy. Práve veľké množstvo príkladov z bežného jazyka je jednou z najväčších predností slovníka. Heslá sú spracované prehľadne a graficky upravené tak, aby používateľovi umožnili čo najrýchlejšie nájsť nielen správny preklad, ale tiež ho správne použiť v danom kontexte.

Inovácie sa dočkala aj samotná aplikácia Lexicon 7, ktorá umožňuje komfortné a rýchle vyhľadanie prekladu. Môžete tak jednoducho a rýchlo vyhľadať ustálené slovné spojenia v akomkoľvek tvare kdekoľvek v slovníku (tzv. fulltext) a bez nutnosti prepínania medzi jednotlivými jazykmi. Inteligentné vyhľadávanie si poradí aj so slovami zadanými len čiastočne (*duchduch, vzduch, prieduch, zloduch) alebo s preklepom (telfóntelefón). Nájde aj slová, ktoré nie sú zadané v základnom tvare (tengotener).

Aplikácia Lexicon 7 ponúka široké možnosti vyhľadávania i množstvo vzdelávacích funkcií. Vďaka heslám s výslovnosťou rozvíja počúvanie s porozumením a trénuje výslovnosť. Režim učenia a skúšania slovíčok využijete na rozširovanie odbornej slovnej zásoby z viacerých oblastí (príroda, spoločnosť, jazyk). Môžete si vytvárať vlastné lekcie i vkladať vlastné heslá do používateľského slovníka. K dispozícii je aj prehľad gramatiky rozdelený do jednotlivých kapitol. Šikovnou pomôckou sú aj synonymá, antonymá, frázové slovesá alebo celé tabuľky tvaroslovia ohybných španielskych slov (skloňovanie, časovanie), čo oceníte najmä pri slovesách.

Lexicon 7 sa jednoducho ovláda a bez problémov spolupracuje s inými programami: môžete si nastaviť automatické prekladanie slova vloženého do schránky (pop-up) alebo slova pod kurzorom myši (mouse-over, platí len pre Windows). Túto funkciu aktivujete prepnutím do režimu mini (preklad slovíčka okamžite vidíte v malom okne Lexiconu). Nastaviť si môžete aj jazyk komunikácie aplikácie (slovensky, anglicky, česky, rusky, taliansky alebo španielsky). V príslušnom jazyku sa zobrazuje aj pomocník.

Lexicon 7 možno používať na operačných systémoch Windows, macOS a Linux. Vyskúšajte si tento praktický slovník! Mesačnú plnú verziu stiahnete po registrácii tu. Ak sa ho rozhodnete zakúpiť, dostanete od nás po zaplatení produktový kľúč, pomocou ktorého slovník aktivujete natrvalo. Ak si tento slovník nebudete chcieť kúpiť, nemusíte robiť nič, po uplynutí 30 dní aplikácia prestane fungovať.