Chystáte sa v lete k moru?

Slnečné pobrežia Chorvátska a Talianska patria dlhodobo k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám. Chystáte sa tento rok aj vy zamieriť na najbližšie pláže? Chcete čo najviac využiť ponúkané možnosti vo svojej cieľovej destinácii? Vyhnúť sa zbytočným nepríjemným prekvapeniam? Alebo skrátka zažiť niečo nové? Potom si nezabudnite pribaliť našich pomocníkov, ktorí inšpirujú a poradia napríklad aj v tom, kde sa zastaviť cestou, alebo ako chutí zmrzlina kikiriki…

Chorvátsko
Krajina neponúka len more a krásne pláže. Nemenej pôsobivé sú horské masívy a národné parky s množstvom jazier a riek alebo malebné mestečká vo vnútrozemí Istrie. Ak túžite po pokojnejšej dovolenke, vydajte sa na niektorý z ostrovov mimo hlavnej sezóny. V Chorvátsku sa bez problémov dohovoríte, ale základy chorvátskej konverzácie sa môžu pri nečakaných situáciách hodiť.

Čierna Hora
Cesta na juh Jadranu je celkom dlhá, no odmenou vám bude pohodová dovolenka na pobreží posiatom množstvom zachovaných historických mestečiek, romantických pláží a kulinárskych špecialít. Vyznávačom aktívnej dovolenky odporúčame výpravu do hornatého vnútrozemia.

Slovinsko
Väčšina turistov smerujúcich na Jadran vníma Slovinsko len ako tranzitnú krajinu, čo je však škoda. Nájdite si niekedy chvíľku a zastavte sa tu. Slovinsko je neuveriteľne rozmanité, raj pre milovníkov pešej turistiky a adrenalínových športov. Kamkoľvek zamierite, všade môžete očakávať perfektne vybavené rekreačné zariadenia. Hlavnými ťahákmi sú Júlske Alpy, rieka Soča a jazero Bled. V Slovinsku skoro každý rozpráva plynule anglicky, ale pár slov v slovinštine sa môže hodiť – napríklad pri zoznamovaní sa…

Taliansko
Okrem pohodovej relaxácie na pláži a vodných radovánok si môžete užiť cestu do minulosti, antické pamiatky sú tu doslova na každom kroku. Nechýbajú krásne zachované stredoveké mestečká, renesančné skvosty a galérie. Športovci i adrenalínoví nadšenci si v Taliansku tiež užijú svoje. Milovníkom módy a dobrého jedla netreba nič ďalšie pripomínať, vy ostatní – vyskúšajte, ochutnajte a uvidíte. Taliančina nie je zložitá, no pokiaľ ju neovládate, pribaľte si na cestu pár užitočných fráz. Na severe sa síce obstojne dohovoríte anglicky aj nemecky, no na juhu a na ostrovoch sa na to až tak nespoliehajte :)

Leto plné nezabudnuteľných zážitkov praje

LINGEA