Velký čínsko-český slovník

Všetci milovníci čínštiny a východnej filozofie, zbystrite, máme pre vás ďalší veľký slovník! Do konca mája sa objaví na pultoch v kníhkupectvách a budete sa tak môcť pokochať jeho krásou :).  Na našom e-shope si ho môžete objednať už teraz!

Kniha je výsledkom dlhoročnej práce sinológov z Katedry ázijských štúdií FF UP v Olomouci pod vedením Ondreja Kučery a Víta Žuji. Tento moderný čínsko-český slovník je určite jedným z najväčších lexikografických počinov českej sinológie posledných rokov.

Základom slovníka je vlastná rozsiahla jazyková databáza s veľkosťou približne 57 000 hesiel. Slovník je spracovaný ako dekódovací, t. j. prekladový pre českého mierne pokročilého užívateľa, ale vzhľadom na prioritu výslovnosti v radení aj vyhľadávaní je použiteľný aj pre začiatočníka. Knihu dopĺňa 16 praktických príloh, ktoré opisujú písmenové slová, čísla, interpunkciu, príbuzenské stavy a oslovenia, cyklické znaky, solárne obdobia, štáty a hlavné mestá, prehľad dynastií Číny a ďalšie.

Čínsky hovorí viac ako miliarda ľudí, a ak ste Čínu navštívili, dobre viete, že len angličtina v mnohých situáciách nestačí. Ak chcete v krajine pracovať alebo obchodovať s miestnymi firmami, dobrá znalosť jazyka je takmer nevyhnutná. Naučiť sa čínštinu nie je ľahké, ale kto sa pre tento jazyk rozhodne, má celý život čo robiť. A za tým nezostanú ani emócie. Mnohí sinológovia vám potvrdia, že čínština je láska na celý život.

čínský slovník