Slovensko-španielska konverzácia

Slovensko-španielska konverzácia

Po španielsky hovorí vyše 400 miliónov ľudí, preto neváhajte a naučte sa aspoň základné slová a frázy. Nerátajte veľmi s tým, že sa v Španielsku, alebo dokonca v Južnej Amerike, dohovoríte napríklad po anglicky. Prakticky spracovaná konverzácia vám bude užitočným pomocníkom na cestách k moru a do hôr, na pracovných stretnutiach i na dovolenke.

ISBN: 978-80-8145-166-9
väzba: lepená, mäkký obal, matné lamino
formát: 95 x 140 mm
stránky: 352
EAN: 9788081451669
edícia: 3., 2017
Obsah
  • 2 600 viet a fráz
  • 1 600 slovíčok v témach
  • 6 000 hesiel v slovníku
  • Výslovnosť
  • Odporúčania a upozornenia
  • Užitočné prílohy
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Moderná konverzácia súčasnej španielčiny. Po španielsky hovorí vyše 400 miliónov ľudí, preto neváhajte a naučte sa aspoň základné slová a frázy. Tiež príliš nepočítajte s tým, že sa v Španielsku, alebo dokonca v Južnej Amerike dohovoríte napríklad po anglicky. Príjemne spracovaná konverzácia vám bude užitočným pomocníkom na cestách k moru, do hôr, pri pracovných stretnutiach aj na dovolenke. Využiť ju môžete aj pri výučbe španielčiny. Pri frázach je doplnený prepis výslovnosti.

Konverzácia je členená tematicky, ponúka slovnú zásobu a frázy pre desiatky situácií (pozdravy, číslovky, udávanie času, cestovanie (autom, lietadlom, vlakom, mestskou dopravou), pasová kontrola, ubytovanie, stravovanie, šport, zoznamovanie, prehliadka mesta, núdzové situácie, nakupovanie, rodina, práca a brigáda, banka, komunikácia a počítač...). Nájdete v nej klasické frázy vhodné do výučby aj na cesty, ale tiež najnovšiu slovnú zásobu z oblasti internetu a digitálnych technológií.

Užitočnou prílohou je obojstranný španielsky slovník, prehľad gramatiky, tipy na cesty a praktické informácie o španielsky hovoriacich krajinách.