Študijná konverzácia Taliančina

Študijná konverzácia Taliančina

novinka

Táto nová príručka vás naučí konverzovať po taliansky prirodzene a s ľahkosťou. Obsahuje slovnú zásobu a frázy pre mnoho situácii, texty dopĺňajú obrázky a rôzne zaujímavosti. Knihu tvorí klasická konverzácia, gramatika a naša špecialita, hovorníček, ktorý vás určite nadchne. Takto spracovaný študijný titul u nás vychádza prvýkrát.

ISBN: 978-80-8145-292-5
väzba: mäkká, lepená väzba, mriežkové lamino
formát: 115 x 165
stránky: 288
EAN: 9788081452925
edícia: 1., 2022
Obsah
  • 80 tematických okruhov v 4 farebných sekciách
  • Stručný prehľad gramatiky, hovorníček, register
  • Celkom 6000 slov, viet a fráz s prepisom výslovnosti
Galéria
Odporúčame
Podrobné informácie

Nová autorská talianska konverzácia pre začiatočníkov a mierne pokročilých, užitočný pomocník pri štúdiu taliančiny. Konverzácia vás naučí správne reagovať v bežných a núdzových situáciách. Obsahuje tematicky členenú slovnú zásobu a frázy s prepisom výslovnosti. V knihe nájdete stručný prehľad gramatiky a našu špecialitu, hovorníček. Takto spracovaný študijný titul u nás vychádza prvýkrát.

Konverzácia obsahuje 80 tematických okruhov v 4 farebných sekciách, pri všetkých vetách je uvedený prepis výslovnosti. Ponúka slovnú zásobu a frázy pre mnoho situácií (pozdravy, predstavovanie, čísla, udávanie času, farby a rozmery, cestovanie, ubytovanie, stravovanie, šport a voľný čas, zoznamovanie, nakupovanie, bývanie, rodina, práca a brigáda, komunikácia a počítač...). Kniha obsahuje aj popis talianskych kulinárskych špecialít.

Ďalšou časťou príručky je stručný prehľad talianskej gramatiky. Popisuje tiež výslovnosť použitých špeciálnych fonetických znakov.

Treťou časťou konverzácie je hovorníček, slovník talianskych viet. Obsahuje abecedne zoradené slová, v každom hesle nájdete praktické vety a slovné spojenia obsahujúce dané kľúčové slovo. Nájdete tu aj prepis výslovnosti. Ide o základné obraty a frázy, ktoré sa bežne používajú, často ich ale nemožno doslova preložiť. Hovorníček vychádza z veľmi obľúbenej a obsiahlejšej publikácie hovorník, ktorý je určený pokročilejším používateľom.

Veríme, že túto študijnú konverzáciu ocenia začínajúci a mierne pokročilí študenti, ktorí si potrebujú rozšíriť slovnú zásobu a získať pohotovú reakciu vo vyjadrovaní, ale tak aj pokročilejší užívatelia, ktorí tu objavia nové obraty či zaujímavé frázy.