Chystáte sa tento rok do Španielska?

Premýšľate nad tým, kam sa tento rok vydať na dovolenku? Neviete sa rozhodnúť, či dať prednosť leňošeniu na pláži a gastronomickým hodom, poznávaniu pamiatok alebo klasickej turistike? Alebo snáď túžite po výnimočných zážitkoch, ktoré vás inšpirujú k zmene životného štýlu? Vyskúšajte Španielsko! Nájdete tu všetko, o čom snívate, a nemusíte cestovať až na kraj sveta. Tí dobrodružnejší z vás sa sem dostanú aj autom :)

Španielsko je krajina nádherných vôní a chutí, dlhých piesočných pláží i úchvatných horských panorám. Nadchne vás pamiatkami kresťanskej a moslimskej kultúry, unikátnymi stavbami, ale aj divokou prírodou a často ešte divokejšími festivalmi a slávnosťami. Španielsky temperament a radosť zo života sú povestné a je to vidieť na každom kroku. Zatancujte si na festivale flamenca v Madride, prebehnite sa s býkmi v Pamplone, navštívte koridu v Andalúzii alebo sa zúčastnite na paradajkovej bitke pri Valencii. Vydajte sa po stopách architekta Gaudího. Krásy Barcelony sa vám navždy vryjú do pamäti. Pred každou cestou je ale dobré sa poriadne pripraviť a začať objavovať krásy destinácie už doma. Pripravili sme pre vás naozaj širokú ponuku sprievodcov, takže si určite vyberiete ten pravý.

Chystáte sa do Španielska už po niekoľký raz?

Veľký sprievodca pre nadšených cestovateľov obsahuje podrobnejšie informácie, inšpiratívne fotografie a veľa zaujímavostí z histórie i súčasnosti krajiny. A ak patríte k milovníkom zážitkovej turistiky, nemali by ste prehliadnuť knihy zo série Víkend a Zažijte. Vďaka nim zažijete neopakovateľnú atmosféru svetoznámych miest i lokalít, ochutnáte miestne špeciality a vychutnáte si každý deň plnými dúškami.

průvodce průvodce průvodce průvodce průvodce průvodce

Idete do Španielska po prvý raz?

Potom sa vám bude hodiť praktický vreckový sprievodca, ktorý predstavuje prehľad toho najlepšieho, čo dané miesto alebo oblasť ponúka. Sprievodcovia zo série Poznejte vám pomôžu s plánovaním konkrétnych trás. Odhalíte skryté miesta, ktoré by vám inak mohli uniknúť, a budete vždy vedieť, kde sa môžete zastaviť na občerstvenie alebo relaxáciu. Oceníte aj podrobné rozkladacie mapy, na ktorých sú vyznačené všetky trasy.

průvodce průvodce průvodce průvodce do kapsy průvodce průvodce do kapsy průvodce do kapsy

Španielčiny sa nemusíte obávať, je to pomerne jednoduchý jazyk a v sprievodcoch nájdete niekoľko základných slovíčok a fráz. Ak chcete mať istotu, zaobstarajte si podrobnejšiu španielsku konverzáciu alebo sa spoľahnite na našu jazykovú podporu online (španielčina, katalánčina). Anglicky sa totiž na viacerých miestach nedohovoríte a zorientovať sa v katalánskom jedálnom lístku nie je vôbec jednoduché. Konverzácia vám miestne špeciality tiež podrobnejšie priblíži. Navyše ju využijete aj pri nakupovaní, na cestách alebo pri zoznamovaní. Štyri najpoužívanejšie jazyky na území Španielska obsahuje náš jazykový sprievodca. Milovníkom exotiky odporúčame predovšetkým baskitčinu :)

Želáme všetkým krásnu dovolenku

Vaša Lingea