Sme online +421 252 920 579

Offline slovníky

Slovníky Lingea Lexicon 7

Ide o najobľúbenejší slovník s aktuálnou slovnou zásobou. Rad Lexicon 7 nadväzuje na predchádzajúci Lexicon 5, aktualizovala sa tak slovná zásoba, ako aj samotná aplikácia. Lexicon 7 umožňuje maximálne komfortné prekladanie a vyučovanie jazyka. Vyhľadávanie hesiel v slovníku na počítači je jednoduché, pohodlné a veľmi rýchle. Nie je nutné zdĺhavé listovanie v knihe, preklad sa zobrazí prakticky okamžite.

Môžete si vybrať z troch veľkostí slovníkov pre angličtinu, nemčinu, ruštinu, francúzštinu alebo španielčinu. K dispozícii je aj taliančina.

  • praktický slovník, cca 70 000 hesiel
  • veľký slovník, cca 120 000 hesiel
  • slovník Platinum, cca 250 000 hesiel

Všetky slovníky si môžete nezáväzne vyskúšať, úplná verzia funguje 30 dní od inštalácie. Môžete si ich stiahnuť po prihlásení do účtu na https://account.lingea.com/ v sekcii Na stiahnutie. Slovník sa zvyčajne spúšťa pomocou zástupcu na ploche. V škole je možná buď sieťová inštalácia slovníkov Lexikon 7 (na školský server) alebo lokálna inštálacia (na jednotlivé počítače). Po aktivácii slovníka dostanete časovo neobmedzenú licenciu. Majiteľom predchádzajúcich slovníkov Lexicon 5 ponúkame zvýhodnený upgrade.

V čom sú slovníky Lexicon 7 jedinečné?

Máte niekoľko možností, ako vyhĺadať neznáme slovo:

  • napísať slovo do zadávacieho poľa
  • skopírovať slovo do schránky a vložiť ho do zadávacieho poľa
  • aktivovať funkciu pop-up, každé slovo vložené do schránky potom Lexicon automaticky preloží
  • použiť funkciu mouse-over, potom stačí prejsť kurzorom na neznáme slovo a v okne Lexiconu sa okamžite zobrazí jeho preklad.

Oceníte tiež okamžitú ponuku slov, ktoré majú k zobrazovanému heslu nejaký vzťah: synonymá, antonymá, frázové slovesá, slovné spojenia, tematicky príbuzné výrazy alebo slová s rovnakým slovným základom, ale inou predponou alebo príponou. Otázky sa môžu klásť aj pomocou reprezentatívnych znakov ? a * alebo je možné aj vyhľadávanie podľa slovných druhov, odborov, štýlov alebo regiónov. Samozrejmosťou je nahraná výslovnosť hesiel, gramatické informácie, dokonca aj kompletné tabuľky skloňovania a časovania ohybných slov. Oceníte aj prehľad gramatiky alebo možnosť precvičovania slovíčok v režime Učenie a skúšanie aj vytváranie vlastných lekcií. Dokáže toto všetko slovník, ktorý používate?